גינה וגן | מה חדש | עשה זאת בעצמך

דברים שצריך לקחת בחשבון כשמארגנים חתונה בבית

אצלנו במשפחה אוהבים לעשות דברים קצת אחרת. כשהתחתנתי, החלטנו לאחר ישיבות משפחתיות אינספור לקפוץ למים ולארגן את מסיבת החתונה אצלנו, בחצר. החתונה הייתה נהדרת, הארגון – מורכב. קשה היה מראש לדמיין את כל ההיבטים שיש לקחת בחשבון ואת שלל בעלי המקצוע שנזקקנו להזמין בכדי שהכל יעבוד כשורה.

אני לא מתחרטת לרגע על אירוח החתונה מאחורי הבית. התוצאה הייתה יחודית, אינטימית ומיוחדת אבל בהחלט צמחה בי הערכה מחודשת למה שאולמות אירועים מארגנים כדרך חיים. את התובנות שלנו מהחתונה אחלוק אתכם: הנה הדברים שכדאי שתיקחו בחשבון אם תחליטו לשקול ולארח את האירוע הבא אצלכם בבית.

 כמה מקום יש לכם בעצם?

 ההורים שלי גרים בבית צמוד קרקע, אך גם לדשא בחצר יש מגבלות. מדדו את החצר והחליטו כמה אנשים יכולים להיכנס בשטח הקיים. דרך טובה היא לשרטט את השטח על נייר  ולהציב בו שרטוטים של שולחנות (מדדו את ההיקף קודם לכן) ומקומות ישיבה. זה יתן לכם הערכה טובה לכמה אנשים תוכלו להושיב. לאחר חישובים ושרטוטים, גילינו שהדשא שלנו יכול להכיל כ-60 אנשים, לא מספיק ל-150 האורחים שתכננו. התמזל מזלנו והשכנים שמעבר לגדר הם חברים ארוכי שנים. בעצה משותפת הורדנו את הגדר בין 2 החצרות ושכרנו נגר שבנה מדרגות מעץ, לקירוב לבבות וגישור החצרות ביניהן מפריד קיר אבן. הגדלת החצר איפשרה לנו להתפשר על כמאה ושלושים אורחים.

 מדרגות בין החצרות

לאחר שהגדרתם את גודל האירוע, אנשים גם צריכים לאכול. בשלב הבא התבייתנו על סוג הגשה שהתאימה לנו ולשטח העומד לרשותנו. לאחר מחשבה, הוחלט להמשיך ולצאת מגדר הרגיל. המתכונת הרגילה של מזנון בקבלת הפנים, חופה ולאחר מכן הגשה לשולחנות לא משכה את ליבנו. לאחר חיפושים רבים, מצאנו חברת קייטרינג בראש שלנו שהציעה מתכונת של אירוע קוקטייל: מלצרים שיסתובבו במשך כל האירוע ומגשים בידם, מגישים מנות קטנות ואלגנטיות לאורחים, וללא הפסק. לפעמים כדאי לחשוב מקורי. האוכל היה מדהים, מגוון ומעניין. המנות הקטנות הוסיפו לאלגנטיות ואיש לא הרגיש בחסרונה של ארוחה בת שלוש מנות.

קייטרינג קוקטייל

 איפה יושבים?

 עם קו אירוע הקוקטייל, החלטנו לוותר על ישיבה מסורתית מסביב לשולחנות אוכל. בעצת חברת הקייטרינג ששכרנו, הזמנו חברה לציוד אירועים שהתאימה לנו שולחנות גן וכיסאות לטובת האורחים המבוגרים יותר, פינות "זולה" למסתלבטים וכסאות בר מסביב לשולחנות מוגבהים. האורחים לא שויכו לשולחנות מסויימים ונוצרה דינמיקה כיפית עד מאוד בה רובם הסתובבו מפינה לפינה ולא נתקעו כל האירוע ליד אותו השולחן.

 שולחנות האירוע

 בנוסף הותקן בר משקאות מולו אפשר היה גם לשבת ונקודת הגשה בה כיכבו לחמים טריים וסלטים.

 בר לחם

תאורה ואווירה

 לפני החתונה, דאגנו לתאורה וגינון. הגנן עבד שעות נוספות בניקוי וגיזום וחברת תאורה נשכרה בכדי להאיר לנו את הערב. נקודות אור הוצבו בכניסה לשני הבתים, בחצר ומתחת לעצים.

 תאורה מושקעת לאירוע

גם אם אתם מנסים לחסוך, הרשו לי לומר לכם שעל תאורה מקצועית לא כדאי לוותר. התאורה השרתה על כל האירוע אווירה מקצועית וקסומה ועשתה את כל ההבדל. מי היה מאמין שזו החצר של ההורים?

 אם כבר בתאורה עסקינן, עלה בדעתכם שאספקת החשמל בביתכם, לפחות לערב אחד, תהיה שונה מאוד מהרגיל? בכדי לספק לחברת הקייטרינג ולתאורה את מה שצריך, חשוב להתייעץ עם חשמלאי מוסמך שיוודא שאספקת החשמל בבית מתאימה לאירוע בסדר הגודל אותו אתם מתכננים לערוך. פרטו את מספר האורחים ואת כל האטרקציות זוללות החשמל שאתם מתכננים לאירוע. אל תנסו את זה בבית לבד. זה עניין למקצוענים.

 צרכי חברת הקייטרינג

קוקטייל או לא, רצינו אוכל טרי וחם וחברת הקייטרינג נזקקה למקום לא מבוטל. לאחר התלבטות קצרה הוחלט שהמטבח הביתי שלנו לא מספק את הסחורה. כתחליף, הוצבה סככה לטובת העניין במגרש בנייה שכן וריק ובה מטבח שדה מתוקתק ממנו שלח השף מלצרים עמוסי מטעמים.

מוסיקה!

בהתחשב באילוצי המקום, גנזתי חלום ילדות של תזמורת חיה.  מחשב נייד וכמה שעות של סבלנות איפשרו לנו להיות לדי-ג'יי של עצמנו. רשימת שירים אהובים הוכנה מבעוד מועד ונוגנה להנאת כולם על מגבר ורמקולים ששכרנו מחברה מתמחה, בשתי החצרות. כדאי מאוד להציב אחראי סאונד – אצלנו כיכבה אחותי הקטנה.

 די-ג'יי יעלי

עניין של נוחיות

מאה ושלושים אורחים, לא כולל את הזוג המאושר ומלצרי הקוקטייל, יזדקקו באיזשהו שלב גם לשירותים. שכנינו האלופים נידבו (שוב) את ביתם וחדרי שירותי האורחים בקומה התחתונה של שני הבתים יועדו למטרה החשובה. בכדי לשמור על הניקיון, שכרנו מנקה שתעשה סיבוב פעם בשעה, לדאוג לניקיון ולנייר הטואלט.

שירותי שכן באירוע

 שימו לב שעם הנגר, חברת הקייטרינג, ציוד הגן, התאורה, הגנן, הסאונד והחשמלאי,כבר הגענו לשמונה בעלי מקצוע שונים, לא כולל את אחותי. קחו את זה בחשבון.

ענייני כשרות

לא כל חברת קייטרינג מתאימה לכל אחד. לחתונתנו הוזמנו מספר אורחים יקרים המחמירים בענייני כשרות. עם קצת רצון, מצאנו פתרון גם לזה. לאחר בדיקה נמצא קייטרינג בהכשר הבד"ץ באזורנו וממנו נרכשו מספר מנות בכשרות מהודרת. החמגשיות האטומות חוממו בתנורי חברת הקייטרינג והוגשו לאורחינו הדתיים.

חופה וקידושין

בכל זאת, לשם כך התכנסנו וגם להתחתן צריך. גן האירועים שלנו, יש לזכור, הוא בכל זאת על הדשא בחצר ולרגע לא ידענו היכן נציב את החלק שלשמו התכנסנו כולם. לאחר מחשבה, הוצבה החופה על משטח עץ שהותקן הישר על גרם המדרגות בין שתי החצרות. כך חסכנו במקום, הגבהנו את הסצנה להנאת כולם והרגשנו על הגובה.

חופה וקידושין

מזל טוב!

***

הכתבה נכתבה בחסות גן אירועים ערוגות בושם – אירועים בניחוח אחר.

גן אירועים בשרון

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *