מאורת הגבר: לעצב את הבית מחדש אחרי גירושין

נובמבר 7, 2012 על ידי ב מה חדש, עיצוב פנים אין תגובות
גירושין לא אמורים להיות חוויה טובה או קלה. בסופו של דבר הם סוף לחלום שהיה לנו, התנפצות של תקווה ואובדן של משהו שפעם היה טוב. גברים רבים מתקשים להתמודד עם החיים החדשים והחזרה לקיום הרווקי הפוסט-נישואין. אבל למה שלא נסתכל על הצד הטוב של החוויה הרעה? גירושין הם הזדמנות לעצב את הבית שלכם מחדש – או את הבית החדש שאליו אתם צריכים לעבור: לעצב אותו בהתאם לטעם שלכם מבלי שצריך להתאים את העיצוב לבת הזוג שלנו. זוהי ההזדמנות לעצב את מאורת הגבר האולטימטיבית שלנו. ודרך אגב: אולי העיצוב מחדש הזה יוציא אתכם מהדיכאון וייתן לכם את הדחיפה לצאת לדרך חדשה.

מאורת הגבר – ביתו של הרווק שאותו הוא מעצב בהתאם לטעם שלו לא חייבת להיראות כמו מחסן או אוסף של חפצים וקישוטים בערבוביה מוחלטת.
.

 

אפשר בהחלט ליצור מאורה בטעם מתוחכם יותר, עם עיצוב מוגדר ועם סדר שבו לכל דבר יש מקום ולכל מקום יש דבר.
.

 

מאורת הגבר האולטימטיבית היא מקום שבו נוח לנו, נעים לנו ואליו אנחנו רוצים לחזור. לא תמיד אנחנו יכולים ליצור לעצמנו את המאורה האולטימטיבית אבל מקומות כאלה יכולים לתת לנו השראה ולדעת למה אנחנו שואפים.
.

 

אפשר לנסות להתאים את החלומות שלנו למה שאנחנו יכולים לבצע.

כשלא צריך לדאוג לזוגיות שלנו מתפנה הרבה מאוד זמן לדברים אחרים.
.

 

אני יודע שגם נשים אוהבות לשחק במשחקי מחשב אבל אין לי ספק שרווקים עלולים למצוא יותר זמן פנוי למשחקים האלו ולכן הם עשויים לגלות עניין בעיצוב פנים שכזה.

ספורט – למרות שהמצב שונה היום ממה שהיה בעבר – עדיין נתפס כתחום עניין גברי בעיקרו. מי שעזב זוגיות אנטי-ספורטיבית (ובמילה ספורטיבית אני מתכוון לצפייה בספורט ולא, חס וחלילה, פעילות ספורטיבית אמיתית) ובוחר ברווקות יותר ידידותית לצפייה בקבוצות האהובות עליו יכול לעצב לעצמו מאורת גבר מסביב לספורט, לצפייה בו ולאהדת הקבוצה שלו.
.

 

האוכל הוא עניין חשוב בחיים שלנו ובשביל גברים רבים אכילת בשר היא תמצית המהות הגברית. בשבילכם, הטורפים אניני הטעם, יש פיתרון נהדר: מאורת גבר שמוקדשת לבשר:
.

 

לא צריך להגביל את עצמנו לבשר. בישול יכול להיות עולם שלם של טעמים ושל חומרים – אפשר בהחלט לעצב את הבית החדש שלכם מסביב למטבח ולבישול גם אם הוא מוקדש לעוד חומרים ושיטות.

עם הפרידה מהזוגיות אפשר להיפרד גם מהרכב הישן ולאמץ לכם אופנוע. למה בעצם לא להפוך את הבית שלכם לאופנוע האהוב עליכם?
.

 

לפעמים, עיצוב בית שכזה יכול לחסוך לכם קנייה של אופנוע או רכיבה עליו.

למרות שאנחנו משתנים עדיין יש הרבה מקרים שבהם הטעם של נשים ושל גברים שונה בכל הנוגע לסרטים – וממילא גם לעיצוב הבית. כאשר אנחנו עוברים לגור לבד זו ההזדמנות שלנו לעצב את הבית בהתאם לסרט האהוב עלינו. הדוגמה הבאה היא מבית של בחור שמאוד אוהב מדע בדיוני בכלל ואת מסע בין כוכבים בפרט:
.

 

אל תדאגו. אפשר לעצב בהתאם לכל סרט או סוג סרטים שאתם אוהבים: מערבונים, סרטי ברוס לי ואפילו צ'אק נוריס.
.

 

עיצוב גברי איננו מילה נרדפת לעיצוב בטעם רע – כפי שכמה מהקוראים עלולים להתרשם מהדוגמא הקודמת. הוא יכול להיות משהו שאיננו סובב סביב קלישאות גבריות וקלישאות של גבריות:
.

 

כמובן שכעת אפשר לשאול אם זהו עיצוב גברי בכלל או שפשוט מדובר בעיצוב פנים מיוחד שיכול להתאים אפילו לזוגות. אבל זה עלול לגרור אותנו לדיון שלם על האם בכלל קיים עיצוב גברי ועיצוב נשי – בואו נסתפק בכך שיש עיצוב בטעם אישי ולא תמיד הטעמים האישיים שלנו דומים או מתאימים.

רק כדאי לזכור שיש עיצובים שאולי יגרמו לכם להישאר רווקים עוד הרבה מאוד זמן…

***

המאמר נכתב בשיתוף משרדו של  עו"ד גירושים ומשפחה יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים. ובשיתוף משרדה של חיה לזר עורך דין גירושין.

 
מצטערים, אין אפשרות להשאיר תגובה.