עיצוב גינה
גינה וגן | מה חדש

רעיונות לעיצוב גינה – כשהגינה והבטון הולכים ביחד

למרות התדמית הקשה והקרה שיש לבטון, זהו חומר גמיש עד מאוד שמוכן לעשות כל מה שאומרים לו – ואפשר להגיד לו הרבה דברים, כיד הדמיון הטובה עליכם. בואו נראה איך ניתן לשלב את החומר הזה בעיצוב הגינה או החצר שלכם.

שבילים

שימוש טבעי וצפוי בבטון אבל בכל זאת שימוש שניתן לעשות אותו בדרכים רבות וליצור עיצובים מיוחדים דרכו (ושימו לב למשחק המילים…)

אפשר בקווים ישרים:
.

 

ואפשר בקווים עגולים ומתעקלים:
.

 

משטחים

כשהשבילים מתרחבים, הם לעיתים הופכים למשטחים. משטחי בטון באים במגוון צבעים וצורות. בדוגמה הבאה הבטון משתלב עם אבני גרניט.
.

 

ריהוט

הבטון הוא חומר עמיד ולכן הוא מתאים לגינה שבה מזג האוויר ופגעיו לא ממש יציקו לו. את הכריות תצטרכו להכניס הביתה לפני הגשם.
.

 

ואם אתם רוצים ללכת רחוק יותר, יש מי שכבר חשב על ספה מבטון, אם כי כמה כריות רכות עשויות לעזור למחפשי הנוחות שבינינו:
.

 

פינות ישיבה

הצעד הבא מעבר לריהוט הוא בניית פינת ישיבה קבועה באזור נבחר של הגן. הבטון הוא ידידכם הטוב ביותר כשאתם רוצים לעצב פינה ייחודית:
.

 

סככות ופרגולות

פינת ישבה מושלמת זקוקה לצל גם כדי להגן עינו מהשמש בארצנו שטופת השמש וגם כדי להשלים את המראה של פינת הישיבה. שוב, בטון הוא חומר גמיש שאפשר לעשות איתו הכל, כולל פרגולה במראה קלאסי:
.

 

פסלים וקישוטים

עכשיו אפשר להוסיף תוספות – אלמנטים שייתנו את המגע האישי שלכם כדי להשלים את העיצוב. דוגמה נהדרת ניתן לראות בתמונה הבאה: תחליף לא רע לכלבים אמיתיים כיוון שלא צריך להאכיל אותם והם לא מלכלכים ו/או הורסים דברים בגינה.
.

 

עציצים

איך אפשר גינה או חצר בלי צמחים? ואיך אפשר צמחים בלי עציצים? ואיך אפשר לחשוב על עציצים מבלי להבין שהבטון מאפשר לנו לגלות עציצים בעיצובים מרהיבים?

לדוגמה, האם אי פעם ראיתם עציץ כה מרהיב – יותר פסל מעציץ, למעשה – מהעציץ הזה:
.

 

אבל גם עציצים פשוטים יכולים – אם מסדרים אותם נכון – ליצור מראה מאוד מיוחד בגינה שלכם:
.

 

מזרקות וברכות

השילוב בין בטון ומים הוא מאוד מיוחד ושווה מאמר בפני עצמו. בינתיים נסתפק רק בשתי דוגמאות. בתמונה הראשונה יש מעיו שילוב של שביל ושל ברכה. הבטון כמו מרחף מעל המים ואם יש לכם כלב חמוד שישלים את העיצוב אז למה לא?…
.

 

ואפשר גם לבנות מזרקות יפיפיות מבטון:
.

 

עם כל כך הרבה רעיונות, אני בטוח שאתם כבר בגינה עובדים על העיצוב שלה מחדש.

***

מוגש בחסות קירות בע"מ – שירות ניסור בטון מקצועי לבנייה, שיפוץ הבית או שיפור הפרויקט.

ניסור יהלום

Similar Posts

One Comment

  1. ממש יפה אני חושב שאקח מפה כמה דוגמאות לגינה הפרטית שלי, אני במקרה מהתחום ואני חושב שאין כמו פינת ישיבה לגינה כדי להרגיש את האווירה בגינה שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.