חיות ומעבר דירה
מה חדש

איך להרגיל את חיות המחמד שלכם לבית החדש

מעבר דירה איננו עניין פשוט עבור האדם מן הישוב; לבעלי חיים מדובר הרבה פעמים בעניין מסובך הרבה יותר. הכלב שלנו או החתול שלנו רגילים למקום שבו הם חיים וכל מעבר לבית חדש מהווה עבורם סיפור לא פשוט שגורם ללחץ. כלב שעובר לבית חדש, לדוגמה, שאליו הוא לא רגיל, עלול להיקלע, בין השאר, למשבר פסיכולוגי שיבוא לידי ביטוי בירידה חדה בתיאבון, בהתנהגות נוירוטית ולעיתים מצבו הפיזי יתדרדר והבריאות שלו תפגע. חתולים, אם ניקח דוגמנה נוספת, שעוברים לבית חדש עלולים להפגין התנהגות פרועה, להרוס חפצים ואפילו להציג ביטויי תוקפנות שונים.
.

אם אתם מתכוננים למעבר דירה ויש לכם חיית מחמד, אספתי עבורכם כמה טיפים מצוות המומחים לבעלי חיים באתר www.vet-hospital.co.il שיסייעו לחיית המחמד שלכם לעבור את המעבר בשלום.

התרכזתי בעיקר בהתרגלות לבית החדש וכיוון שחיות המחמד הנפוצות הם כלבים וחתולים, העצות נוגעות בעיקר לבעלי החיים הללו. עם זאת, העצות נכונות באופן כללי גם לחיות אחרות: ציפורים, אוגרים ושאר חיות מחמד.

להתכונן למעבר

לפני שנדבר על הבית החדש חשוב לזכור שצריך להכין את בעל החיים שלכם מראש למעבר. אם יש צורך להכניס אותו לארגז הובלה, הרגילו אותו אליו זמן רב מראש. אם הוא לחוץ מאוד ואתם חושבים שהוא יזדקק לתרופות הרגעה, התייעצו מראש עם הווטרינר שלכם. תכננו מראש את המעבר כדי שלא תצטרכו להתמודד ברגע האחרון עם קשיים מפתיעים ומכשולים לא צפויים.

המעבר עצמו

בזמן האריזה והמעבר אל תשכחו להעניק תשומת לב לחיות שלכם. כיוון שאתם לחוצים אולי תשכחו לדאוג לחיות המחמד שנלחצות מהמצב הלא מוכר. הפתרון הטוב ביותר הוא שאחד מבני הבית יהיה ממונה על הדאגה לחיות בשעת המעבר – ידבר איתם, ירגיע אותם ובכלל יהיה באזור שלהם כדי שהם ירגישו בטוחים. אפשר גם לשים את החיות בבית של חברים או קרובים שהם מכירים היטב. במקרה שזה בלתי אפשרי אל תשכחו לבדוק, לכל הפחות, מדי פעם מה מצב חיית המחמד שלכם.

בזמן הנסיעה לבית החדש – כיוון שמדובר בנסיעה, טיפים לנסיעה עם בעלי חיים נכונים גם כאן ואפילו באופן משמעותי יותר: המעבר וההתרגלות לבית החדש יכולים להיות מלחיצים עבור חיית המחמד שלכם ולכן הקפידו כמה שיותר על כך שלפחות הנסיעה תועבר בצורה הטובה ביותר.
.

Source: Uploaded by user via The on Pinterest

בבית החדש

  1. ליצור סביבה מוכרת: הביאו אתכם חפצים מוכרים (שמיכה, צעצועים וכן הלאה). אל תשנו את מה שלא צריך לשנות (זה לא הזמן לקנות מיטה חדשה לכלב.)
  2. לחכות לשקט: אם אפשר, המתינו שהמובילים ילכו ושהבית החדש יהיה שקט. רק אז שחררו את הכלב ואת החתול בבית החדש כך שהסביבה תהיה רגועה ומרגיעה יותר.
  3. לא להתרגש יותר מדי: אל תעשו עניין גדול מהמקום החדש אלא שדרו לבעל החיים שהמצב רגיל ורגוע. אם תפנקו יותר מדי את הכלב או החתול בשעה שהוא מפגין לחץ הוא עלול לפרש זאת כעידוד להתנהגות שלו – חיזוק להתנהגות שאתם לא רוצים לחזק.
  4. לשמור על השגרה: הקפידו להמשיך להאכיל בשעות הרגילות ובאוכל הרגיל. המשיכו להוציא את הכלב לטיול בשעות שאליהם הוא רגיל.
  5. להקפיד על גבולות: בית חדש איננו סיבה לוותר על כללי ההתנהגות המקובלים. הם מהווים עוגן פסיכו לוגי עבור הכלב או החתול.
  6. להוציא אנרגיה: רלבנטי בעיקר לכלבים. טיולים ארוכים והרבה פעילות פיזית תשחרר אנרגיה עודפת שתורמת לעצבנות. טיולים בסביבה החדשה גם יאפשרו לכלב להכיר את האזור, את הרעשים והריחות כשהם אתכם ומבצעים פעילות שהם אוהבים.
  7. להרגיל בשלבים: העצה הזו נכונה בעיקר לחתולים שמגיבים אחרת מכלבים לסביבה חדשה. קודם להרגיל את החתול לחדר אחד ורק אחר כך לחדרים נוספים.
  8. להקפיד על בטיחות יותר מהרגיל: הבית החדש גורם ללחץ והחיה עשויה לחפש דרך בריחה.
  9. הזמן לא מרפא הכול, אבל הוא מרפא הרבה: וכשאני אומר זמן, אני מתכוון לזמן שלך עם חיית המחמד שלך. בלו עם הכלב, לטפו את החתול והקפידו לתת להם את ההרגשה שזה אמנם בית חדש אבל המשפחה שלהם עדיין איתם.

.

***

מוגש בחסות TDY Moving – הובלות במרכז בסטנדרטים אמריקאיים

הובלות גדולות

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.