בתי עץ
גינה וגן | מה חדש

ביתי עץ למבוגרים

כשהייתי ילד, לא היה לי בית עץ, לפחות לא בבית שלי. לא היו לנו עצים בחצר שעליהם היינו יכולים לבנות בית עץ – בעצם לא היו לנו עצים בכלל, או חצר או גינה כשחושבים על זה. במקום בית עץ היינו בונים לעצמנו מחבואים בכל מיני אתרי בנייה שדווקא היו לנו בשכונה אבל על בית אמיתי בצמרת עץ יכולתי לקרוא רק בספרים.

עכשיו אני מבוגר אבל אני עדיין חולם על צמרות עצים. למה שרק ילדים ייהנו מבתי עץ? למבוגרים לא מגיע? אנחנו עובדים קשה וגם לנו יש דמיון, לא? אז לטובת כל המבוגרים שאוהבים צמרות עצים הלכתי לחפש באינטרנט בתי עץ למבוגרים.

נתחיל עם מבוגרים שפשוט גרים בבתים על עצים, עם המשפחה כולה.
.

 

אלה הם בני עם הקורו'וואי (Korowai) שחיים בג'ונגל בדרום מזרח פפואה. כיוון שהם חיים באזור סבוך ומיוער הם גרים על עצים. מעניין אם הילדים שלהם משחקים בבניית בתים על האדמה. תוכלו לקרוא עליהם אצל ספי בן יוסף שיצא לחפש אותם.

אם אנחנו מדברים כבר על טיולים, הרי שמי שחולם על בית בצמרת עץ יכול למצוא מקומות נופש בעולם שמציעים בדיוק את זה: חדר מלון בתוך היער.
.

 

המלון הזה נמצא בשמורת הטבע קאו סוק (Khao Sok) שבתאילנד. מבפנים החדר נראה ככה:
.

 

חוץ מבתים בעצים יש שם גם נופים מרהיבים והמון חיות, בעיקר גיבונים (שזה מין של קוף-אדם למי שלא מכיר.)

יש אנשים שלא צריכים לצאת לחופשה בשביל שיהיה להם בית עץ. הם יכולים פשוט לצאת לגינה, ללכת (וללכת עוד קצת כי יש להם גינה ענקית – ולא, אנחנו ממש לא מקנאים) ולהגיע לפינה הנהדרת הזו:
.

 

וזה לא חייב להיות כל כך גדול, אפשר גם ללכת יותר בקטן (אם כי מבחינת הרומנטיקה זה גדול מאוד):
.

 

נדמה לי שזה קצת יותר בהישג היד של קצת יותר אנשים.

אבל אפשר לחשוב בגדול באמת:
.

 

או לחשוב בגדול מהזווית של המטראז':
.

 

או סתם גדול מאוד:
.

 

ומפואר:
.

 

או אלגנטי:
.

 

או בודד:
.

 

או אולטרה-מודרני:
.

 

או עתידני:
.

 

או כדורי:
.

 

או סוריאליסטי:
.

 

מותר קצת לפנטז, לא?

מבפנים זה צריך להיראות ככה:
.

 

עיצוב פנים שמתכתב עם הרעיון של עצים וכן הלאה.

בית עץ לא חייב להיות על העץ- הוא יכול להיות בתוך העץ:
.

 
.

 

או שהעץ בכלל יכול להיות בתוך הבית:
.

 
.

 

אבל מה לגבי אנשים שאין להם עצים או בחצר או – כמו הילד שהייתי פעם – אין להם חצר או גינה בכלל? האם הם לא יזכו ליהנות מהבית הצופה מלמעלה על העולם?

אז זהו, שמסתבר שמותר לבנות בית עץ גם בתוך הבית למרות שזה לא בדיוק עונה על הכללים המקובלים.
.

 

זה אמנם דורש הרבה מקום ויש מי שיגיד שזה לא יותר מגלריה משודרגת אבל למה להיות קטנוניים? הנה עוד דוגמה למשהו קצת יותר צנוע:
.

 

אני מודה שהגבולות בין גלריה משודרגת לבית עץ קצת מיטשטשים פה אבל בשביל זה יש דמיון (וספרים) – בשביל שנוכל להרגיש כמו על צמרת עץ גם כשאנחנו יושבים בתוך הבית. ואז נוכל פשוט לשבת ולדמיין —
.

 

***

מוגש בחסות איסמור – איסמור מובילה בארץ בתחום שיווק מוצרי האיכות לבית ולחצר מוצרים אלה כוללים, בין היתר דשא סינטטי, ג'קוזי (ספא), סאונות, ברביקיו בנוי, מתקני שעשועים לילדים, בקתות עץ, מחסני עץ ועוד.

מוצרים לגינה

 

Similar Posts