איטום הבית
מה חדש | שיפוץ ובנייה

הכנת הבית לחורף מבחינת אטימות המבנה

רוב האנשים מגלים את בעיות האיטום בביתם בתקופת החורף וזאת בגלל הרוחות והגשמים אשר מצליחים לחדור דרך הגג, החלונות וקירות הבית. בתקופת החורף פעולות איטום הבית בעייתיות: אנשי המקצוע יכולים לבצע רק פעולות המכונות 'עזרה ראשונה'. לכן נוצר מצב בו הדיירים מסתכנים ברטיבות ונזקים שונים. אלו יכולים לגרור הוצאות כספיות גבוהות בשל תיקון ובמקרה הגרוע ביותר אפילו ירידה בערך הבית בגין נזקים כבדים. מאמר זה ידריך אתכם כיצד תוכלו לאתר תקלות ולמנוע נזקים טרם עונת החורף.

הכנת גג הבית לחורף

הפעולה הראשונה אותה יש לעשות הוא להזמין איש מקצוע על מנת שיבצע בדיקה יסודית של הגג שלכם ויעילות האיטום שלו. גג אטום כהלכה יבטיח לכם הגנה מפני נזילות, רטיבות ועובש. במהלך הבדיקה איש המקצוע יבדוק מהו מצב האיטום, האם קיימים סדקים אותם יש לאטום, האם נדרש לבצע איטום מחודש לכל הגג, מצבם של המרזבים (שאינם סתומים וכי מי הגשמים אכן יוכלו לזרום בהם כהלכה).

יש לקחת בחשבון כי אם הגג שלכם מצריך איטום מחודש איש המקצוע יצטרך להתאים את סוג האיטום המתאים ביותר לסוג הגג שלכם והאיטום הקודם אשר בוצע בו. לא כל הגגות זהים ולא לכולם מתאים אותם חומרים ושיטה של איטום. כאן איש המקצוע יצטרך לקבל החלטה מושכלת באם איטום על ידי זיפות, יריעות ביטומניות, יריעות פי.וי.סי או איטום על ידי חומרים אקריליים שונים הוא סוג האיטום המתאים לגג. חשוב לקחת בחשבון כי אם מדובר על בית חדש חברות בנייה חייבות לקחת אחראיות על כל פעולות האיטום הקשורות למבנה טרם הן מוסרות אותו ללקוח.

בדיקת וחיזוק כל מתקני הגג

מלבד מצב האיטום בגג חשוב לבדוק גם את מצב האנטנות, יציבות וחוזק התקנתם של דודי השמש ומתקנים שונים אשר יושבים על הגג כמו צלחות לווין וזאת על מנת להימנע מכך שמתקנים אלו יתנתקו מהבסיס בגג בשל רוח עזה בימי החורף הסוערים, דבר אשר יכול להסב נזק רב ולגרור הוצאות לא קטנות. בדיקה יסודית וטיפולים מקצועיים יקטינו את הסיכון של רטיבות, עובש, נזילות, קניית מתקני גג חדש, סיכונים של תביעה משום חלק שעף ופגע בבני אדם וכן יקטין את הוצאות החשמל שכן החום בבית יישמר.

איטום קירות הבית

בדיקה נוספת אותה יש לעשות היא בדיקה של איטום קירות המבנה, קרי, הקירות החיצוניים של הדירה שלכם. כאן נקודת התורפה היא בדרך כלל החיבורים בין האריחים בבית ולכן איש המקצוע צריך לוודא כי החיבורים אכן תקינים ואם לא הוא יצטרך למרוח חומרי איטום שונים מחומר הסיליקון. גם כאן ניתן לבצע איטום בשיטות שונות ובחומרים שונים, כמו למשל איטום על ידי ציפוי הקירות בפלסטיק, מתכת, אבן ועוד.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.