עיצובים מקוריים של חנייה ביתית
גינה וגן | מה חדש | עשה זאת בעצמך

חניה זה לא רק בשביל המכונית שלך

אנחנו משקיעים הרבה בעיצוב של הבית שלנו. החניה, לעומת זאת, על פי רוב נשארת מחוץ לחדוות העיצוב שלנו. מדוע לא להקדיש מעט מחשבה לעיצוב החניה? מדוע היא צריכה להיות מוזנחת?

התפיסה המקובלת היא שחניה וביטון הולכים ביחד כמו כרס וקרחת. כיוון שאנחנו לא תמיד יכולים לבנות מחדש את החניה של הבית שלנו ועלינו להסתפק במה שיש האם זה אומר שעלינו לקבל את המצב כמות שהוא וזהו? התשובה היא לא. הביטו בתמונה הבאה:

.


עם קצת צבע, קצת נועזות וקצת מקוריות אפשר להוסיף תחושה מרעננת לכל חניה. היא אולי לא תראה כמו הסלון המעוצב שלנו אבל עדיין יהיה נעים יותר להיכנס אליה בתום יום העבודה או לראות אותה דבר ראשון בבוקר.

מי שרוצה ללכת יותר רחוק עם הצבע וודאי ימצא השראה בתמונה הזו:

.


דרך אחרת לשדרג את החניה היא להשתמש במבנים שנועדו למשהו אחר בתור חניה:

.


מה שהיום הוא חניה, די מוזנחת למען האמת, היה פעם התיאטרון של העיר דטרויט – פאריס של המערב התיכון בימים עברו לפני שתעשיית המכוניות התמוטטה. מה אנחנו יכולים ללמוד מזה (חוץ מזה שהמצב של הכלכלה המודרנית עגום)? לא הרבה, אבל זה מעורר השראה, לא? גם אני הייתי רוצה חניה כזאת ואני לא הייתי מזניח אותה.

ונחזור לעניינים יותר מעשיים. גם אם החניה שלנו איננה מעוצבת במיוחד בחלקה הפנימי – בסופו של דבר רק אנחנו רואים אותה, לא? – אין זה מצדיק הזנחה של הצד החיצוני שלה, זה שפונה אל רשות הרבים. מי שיש לו חניה משלו בבית מן הראוי שיקדיש מעט מחשבה לעיצוב של הצד החיצוני שלה.

.


שוב, לא כולנו יכולים למצוא דלתות כל כך יפות, צמחיה כל כך מטופחת ובכלל מראה כל כך שלא מן הארץ הזו. אבל האם אנחנו לא יכולים לפחות לנסות? שימוש בעץ במקום במתכת פשוטה ומשעממת יכול לעשות המון למראה החיצוני של החניה. מעבר לכך שיעשה לנו טוב, האם אין לנו אחריות על המראה של הרחוב שבו אנחנו גרים?

.


צמחים מטפסים הם החברים הטובים של כל מי שרוצה לשפר את המראה החיצוני של החניה שלו. גם אם מדובר במבנה מכוער (שלא כמו בתמונה, צריך להודות) הרי שמעט ירוק וענפים יכולים לחולל פלאים. מצד שני, צמח מוזנח עלול להכפיל את הכיעור של חנייה מכוערת.

הדלת יכולה גם ליהנות מקצת עזרה של צבע וכישרון:

.


גם את החלק הפנימי של החניה לא צריך להזניח.

.


מדובר בעיצוב עם נגיעות "עתיקות" שנותנות תחושה נוסטאלגית. זו רק דוגמה אחת למה שאפשר לעשות עם החלל הפנימי של החניה שלנו במקום להסתפק באבק, שמן וחפצים שמחכים בחושך ליום שבו הם ייזרקו סופית לפח.

נדמה לי שהעיצוב הבא הוא אחד מהדברים המקסימים ביותר שראיתי לאחרונה. זוהי חניה שנבנתה מבקבוקי פלאסטיק משומשים שמולאו בצבעים שונים:

.


החניה הזו כוללת כמה וכמה היבטים חשובים:

.

  • מיחזור: עניין חשוב מאוד בימינו.
  • עיצוב מקורי ורענן.
  • ניצול טוב של שטח.
  • עיצוב מגניב כבר אמרתי?

ואם תעצבו את החניה שלכם באופן מיוחד ומעניין אולי יום אחד תבינו שחבל להשאיר אותה למכונית שלכם.

כשזה יקרה, תצטרכו כמובן למצוא חניה חדשה למכונית אבל למי אכפת כשיש לו כזה מקום יפה?

***

המאמר מוגש בחסות משרד עורכי דין לתעבורה משה רבי – מתמחה בתחום דיני התעבורה ועוסק בתחום זה מזה כ-20 שנה.

עורך דין לתעבורה

שתהיה לכם חניה טובה!

Similar Posts