חניה ירוקה
מה חדש | שיפוץ ובנייה

חניה "ירוקה" וידידותית לסביבה

אנחנו חיים בעידן של התחממות גלובלית, שטחים ירוקים שהולכים ומצטמצמים, וכתוצאה מזה מודעות אקולוגית הולכת וגדלה. אנשים רבים מיישמים עקרונות אקולוגיים שונים בביתם, מפרידים את האשפה לסוגים שונים, מקפידים לחסוך במים ובחשמל, משתמשים בחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה, קונים מוצרים באריזות מתכלות ועוד. גם בשיפוץ ועיצוב הבית ניתן ליישם עקרונות אקולוגיים שונים, כגון הקפדה על תאורה טבעית ועל כיווני אוויר שיחסכו לנו הוצאות חשמל על מאור ומיזוג.

ומה לגבי החניה? אולי תופתעו לשמוע, אך גם את אחד האזורים הפחות מרכזיים, שלא לומר מוזנחים, בבית ניתן לשדרג כך שיהיה יותר ידידותי לסביבה ו"ירוק".

כשאנחנו חושבים על משטח חניה לרכב, אנחנו חושבים בדרך כלל על משטח בטון או אספלט. שני החומרים הללו אינם ידידותיים לסביבה כלל. בימים החמים הם אוגרים את חום קרני השמש ומקרינים אותו החוצה, ובכך גורמים לעליית הטמפרטורה בסביבה, ותורמים לזיהום האוויר. בנוסף לכך, בטון או אספלט הם חומרים קשיחים שמים אינם יכולים לחלחל דרכם. בימי החורף, מי הגשמים עלולים להציף את החניה ו"להתבזבז", במקום להיספג לקרקע למאגר מי התהום.

קיימים פתרונות חילופיים ואקולוגיים יותר. הפתרון הפשוט ביותר הוא להשאיר את הקרקע של אזור החניה חשופה או לשתול בה דשא. אם אתם חוששים מבוץ או שלוליות, תמיד ניתן לרצף רק את הפסים שעליהם עומדים גלגלי המכונית, ולהוסיף כמה מרצפות לטובת הנוסעים העולים ויורדים מהרכב. שתילת פרחים וצמחים נמוכים בפס האמצעי של החניה תוסיף צבע ויופי ותתרום עוד יותר לאפקט "הירוק".
.

 
.

 
.

 
.

 

אופציה נוספת ומתוחכמת יותר היא בניית משטחי חניה המבוססים על בסיס מחורר הבנוי תאים-תאים. המבנה, העשוי חומר פלסטי ממוחזר או בטון, מחזק את הקרקע ומאפשר לשתול בתאים דשא או צמחים אחרים.
.

 
.

 
.

 

אם החניה שלכם כבר מרוצפת ואין באפשרותכם או ברצונכם לשנותה, אפשר בכל זאת להפוך אותה ל"ירוקה" יותר על ידי הצבת עציצים עם צמחים שונים לאורך שולי החניה. אפשר לשתול אותם במכלים שונים שיהוו גם מסגרת לשטח החניה, כגון אדניות ארוכות, צינורות מתכת חלולים או לבני בטון.
.

 
.

 
.

Source: Uploaded by user via Gin on Pinterest

 

העציצים לא חייבים לעמוד על הקרקע. הם יכולים להיות תלויים על הקירות כדי לחסוך במקום:
.

 
.

 
.

 

כשאנחנו בונים, מעצבים ומשפצים, החניה תופסת בדרך כלל את המקום האחרון בסדר העדיפויות. כפי שראיתם, ניתן באמצעים פשוטים לשדרג אותה על מנת שנהנה מסביבה אקולוגית, נעימה וירוקה יותר בביתנו.

***

מוגש בחסות חברת אביטל השכרת רכב בע"מ – שירותי השכרת רכב ללקוחות פרטיים, עסקיים, ומוסדיים, תוך התמחות מיוחדת במגזר הדתי.

אביטל-השכרת-רכב

Similar Posts