הרחקת יונים
מה חדש

כל מה שרציתם לדעת על הרחקת יונים

 אתם פוגשים אותן לרוב במרפסות הכביסה, בליווי לכלוך, ריח לא נעים ורעש בלתי נסבל. כל ניסיונותיכם לטפל במטרד באופן עצמאי, לא מסייעים בפתרון הבעיה והמצב רק הולך ומחריף ככל שחודשי הקיץ מתקרבים בצעדי ענק. אז איך בדיוק מצליחים במשימת היונים? יצאנו לבדוק וחזרנו עם תשובות.

 מרפסות הכביסה מיועדות בעיקר לתליית כביסה רטובה וייבושה באוויר הפתוח. אבל הרבה פעמים, מרפסת הכביסה הופכת למקום קינונן של יונים רבות המצרפות אל סביבת המגורים שלנו נוצות, לשלשת ציפורים ורעש בלתי פוסק בכל דקה ודקה.

רבים מכם שוודאי ניסו לפתור את הבעיה באופן עצמאי גילו שהיונים הן חיות עקשניות והמשימה של הרחקת היונים מעט יותר מורכבת ממה שהערכתם בתחילה. אז מה בדיוק צריך לעשות כדי להרחיק את היונים בצורה יעילה מסביבת המגורים שלכם?

כדי לענות על השאלה, התיישבנו לשיחה מעמיקה עם צוות המדבירים והמרחיקים של חברת Mezik.co.il שעוסקים במשימת הרחקת היונים מידי יום ביומו וביקשנו לקבל הסברים למצב הקיים שמחריף כמעט מדי יום. את התשובות אנחנו מציגים לפניכם.

מה גורם ליונים להגיע אל מרפסות הכביסה שלנו?

אין זה סוד שההתרחבות האורבאנית הבלתי פוסקת בארץ ובעולם מצמצת את שטחי הפרא שהיו מקום הקינון העיקרי של היונים. התפשטות בנייה גרמה ליונים לחפש מקומות קינון חדשים שיאפשרו להם להיות ממוקמים במיקום גבוה כהגנה מטורפים. למרות השינויים, היונים המשיכו במנהגן לתחום את הטריטוריה באמצעות הלשלשת החומצית.

הבעיה מתחילה כאשר היונים מגיעות אל תוך מתחם המגורים שלנו. היונים עצמן מפיצות לכלוך רב המתאפיין בשאריות ביצים שמדיפות ריח רע, נוצות שמתעופפות לכל עבר ולשלשת יונים שמלכלכת את הכביסה.

יונים

יתר על כן, חשוב לציין כי היונים גם מפיצות מחלות שונות דרך הלשלשת אשר נושאת שני סוגי עובשים קטלניים, היסטופלסמה וקריפטוקוקוס, שעלולים לגרום לזיהום קשה בריאות ואף למוות.

חשוב לזכור כי הטריטוריה שתחמה לעצמה היונה מהווה מבחינתה מקום מקלט מטורפים, מיונים אחרות וכמקום קינון להטלת הביצים. לכן כל דרך להרחקת יונים שאינה מהווה שינוי קבוע תגרום ליונים לחזור לאותה הנקודה ולמעשה לגרום לבעיה לחזור שוב ושוב.

אילו דרכים קיימות כיום להרחקת יונים?

כיום, ניתן למצוא שיטות הדברה שונות ומגוונות בענף הרחקת היונים. בין השיטות הרבות ניתן למצוא אפשרות הרחקה באמצעות דחלילים ורעשנים כפתרון שמיושם בעיקר בענף החקלאות ויכולותיו בזירה הביתית לא הוכיחו את עצמכם.

לעומת שיטה ותיקה זו, נוספה בשנים האחרונות שיטה חדשנית העושה שימוש בגלי קול על-קוליים המרחיקים את היונים. שיטה זו עושה שימוש בטכנולוגיה להשמעת קולות בתדרים שאינם בטווח שמיעתו של האדם וקולות אלו מרחיקים את היונים. למרות היתרון הטכנולוגי – שיטה זו יקרה ביחס לשיטות האחרות הזמינות כיום ולכן נפוצה רק באחוזים קטנים בארץ.

למרות כל הפתרונות הטכנולוגיים החדשים והישנים, ישנו פתרון אחד שעומד איתן בענף הרחקת היונים והוא פתרון הרשתות. רשת כנגד יונים היא, כפי שמרמז השם, רשת ברזל התוחמת את מרפסות הכביסה ולמעשה מונעת חדירה פיזית של היונים אל המתחם המוגן. היתרון הגדול של הרשת הוא עמידתה במבחן העלות מול תועלת.

למרות שמדובר בפתרון פשוט יחסית, עמידותו בתנאי מזג האוויר ובפני ניסיונות היונים לחדירה מותיר אותו כפתרון היעיל ביותר כיום בעולם הרחקת היונים. זאת בצמוד לפתרון הדוקרנים המקביל, המיועד להגנה על מתחמים פתוחים כמו גגות ופרגולות, בהם מתמקמות היונים במקרים של בתים פרטיים או מבנים נמוכים.

כמה זמן בדיוק לוקח להתקין רשת נגד יונים?

כפי שציינו, רשת נגד יונים היא פתרון קבע, התוחם את מרפסת הכביסה ומונע את כניסת היונים אל מרווח המחיה הפרטי שלכם. למרות איכותו של הפתרון הקבוע, התקנתנו אורכת מספר שעות בודדות ולמעשה פותרת את הבעיה למשך שנים ארוכות.

בשלב הראשון נדרש המתקין לנקות את מרפסת הכביסה באופן ידני ולהיפטר מקינים, ביצים ושאריות נוצות על מנת למנוע מהיונים לרצות ולחזור אל אותה הנקודה. לאחר מכן הוא חותך את הגדר בהתאמה לגודלה של המרפסת ומוצא נקודות עיגון אליהן תחובר הרשת.

לאחר התקנת הרשת חשוב מאד לוודא שאין חורים או פתחים בין המבנה לבין רשת היונים. חורים שכאלה יהוו נקודת תורפה בעבור היונים ואלה יתמקדו בניסיון פריצה חוזרים ונשנים.

חשוב לזכור כי מתחמי המחיה שלכם מהווים נקודת מפלט מעולה בעבור היונים ולכן הן יעשו כל שביכולתן בכדי לחדור לתוך סביבה זו. רק פתרון אשר מונע את כניסת היונים אל מרפסות הכביסה באופן פיזי יוכל לפתור את הבעיה ולהחזיר את השקט והניקיון אל סביבת המגורים שלך.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.