בית וגן - מדוע גגות מתכת הם ידידותיים לסביבה?
מה חדש | שיפוץ ובנייה

מדוע גגות מתכת הם ידידותיים לסביבה?

גגות אלומיניום מעוררים סקרנות באנשים רבים ולא בכדי: מאחר והבנייה שלהם היא כל כך מהירה, אנשים מוצאים אותם אטרקטיביים במיוחד. כשהיופי נמצא ממש במרחק נגיעה, הוא נגיש יותר ומזמין יותר. יופיים המעודן הוא גם סיבה נוספת לעניין הנוצר סביב גגות אלו. אך ישנה עוד סיבה המעוררת עניין בגגות אלו: העובדה שהם נחשבים לגגות הידידותיים ביותר לסביבה. במאמר זה נסקור את הסיבות לכך.

נתחיל בקצת הקדמה: גגות אלומיניום מורכבים ממתכת שכיחה ונפוצה מאוד על פני כדור הארץ שלנו. כן, אלומיניום הוא אחת מהמתכות הזמינות בעולם. הוא ידוע לטובה בשל חסינותו למים ולקורוזיה. הוא נחשב למתכת קלה אך עמידה במיוחד. צבעו הוא כסוף ושמו העברי הוא "חמרן". בשילוב עם חומרים נוספים כגון מגנזיום, תכונותיו הטבעיות אך מועצמות והוא הופך לעוד יותר חזק ועמיד.

למרות שכיחותו של החומר, מחירו עדיין יקר. הסיבה לכך נעוצה בתהליך הפקתו. כדי להפיק אלומיניום טהור צריך להעביר אותו מספר תהליכים המטהרים ומזקקים אותו לחומר טהור. התהליך הזה הוא יקר מבחינת משאבים ומכאן המחיר.

גגות מתכת נחשבים ליקרים יותר אך לירוקים במיוחד. בסיום חייו של הגג אפשר למחזר את האלומיניום והוא לא יאבד דבר מתכונותיו המקוריות. היום, מחזור של אלומיניום הוא דבר שכיח ונפוץ. לכן, נדיר שזורקים היום אלומיניום. כל פיסה ממנה ממוחזרת מחדש. תעשיית האלומיניום היא תעשייה יחסית ידידותית לסביבה, בשל האפשרות למחזר ולהתיך את החומר. תהליך המחזור עצמו צורך הרבה פחות אנרגיה מהתהליך המקורי. סביר להניח שהאלומיניום שממנו מייצרים לכם את הגג הוא ממוחזר בעצמו. כך אתם עושים את התרומה הקטנה שלכם לסביבה.

אך שימו לב, התרומה שלכם לא נגמרת בבחירת החומרים. אם אתם מאלו שמוצפים ברגשות אשמה בכל פעם שהאצבע מפעילה את השלט של המזגן, תשמחו לדעת, כי גג אלומיניום יסייע לבית להישאר קריר ונעים בחודשי הקיץ. הסוף לשימוש הפוסק במזגן ולרגשות האשמה.

גגות מתכת הם לא הדבר היחיד המיוצר מאלומיניום. חומר זה משמש למגוון רחב של מטרות, במיוחד לאור העובדה שהוא חומר קל וגמיש לעיבוד. מלבד גגות מתכת, תוכלו לראות את האלומיניום גם במכשירי אלקטרוניקה, רכבים, מטוסים, חלונות, דלתות, עמודים, אריזות של מוצרים, פחיות ועוד.

האלומיניום נכנס לאט לאט לתודעה לאחר תקופה ארוכה במיוחד, שבה אנשים זללו בתאוותנות את היערות והשתמשו בהם כמעט לכל מטרה שהיא. אנו מקווים שזהו עידן חדש ומבורך שיביא קצת מרגוע לשימוש האינטנסיבי בעץ.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.