משתנות אקולוגיות – טובות לסביבה, אבל לא רק
מה חדש

משתנות אקולוגיות – טובות לסביבה, אבל לא רק

כל כך חשוב לשמור על מאגרי המים המתוקים של המדינה, במיוחד כאשר ישראל מקבלת כל כך מעט ימי גשם גשומים בשנה. זוהי למעשה הסיבה העיקרית לכך שכל בזבוז מיותר של מים מתוקים זוכה להתייחסות מטעם ממציאים ויזמים שונים שמתעסקים במניעת העניין. זה בדיוק מה שקורה בימינו בתחום המשתנות, כאשר אלו החדישות והמתקדמות ביותר פשוט מפסיקות לבזבז מים. למעשה, מה שנדמה שטוב רק לסביבה מתגלה כטוב גם עבור כל אחד ואחת מאיתנו ומייד תבינו כיצד זה מתבטא בשטח.

משתנה אקולוגית – למה הכוונה?

כשמדברים על משתנה אקולוגית מתכוונים לכזאת שלא מחוברת לתשתית מים ופשוט יודעת לנקות את עצמה בדרך אחרת. השיטה כוללת מתקן שאינו גלוי לעין, ששוטף את המשתנה בתדירות כזאת או אחרת באמצעות חומר מחטא וריחני. השטיפה עדינה, מתבצעת לאורך כל גוף המשתנה וממש אין צורך במים. היעדר החיבור לצנרת מים חוסך עד כ-100,000 ליטרים של מים בשנה פר משתנה בודדת, כאשר נתון זה הוא שהעניק למשתנות האלו את שמן – משתנות אקולוגיות שחוסכות במים, הרבה מאוד מים!

הסביבה תגיד לכם תודה

אם משתנה יחידה שאינה מחוברת לצנרת מים מסוגלת לחסוך כל כך הרבה מים מתוקים, תחשבו מה יקרה כאשר כולם יכירו את הפתרון הזה ואינספור משתנות ללא מים יחליפו את אלו הרגילות בכל מתחמי השירותים הציבוריים ברחבי הארץ. אז אולי המעבר למשתנות הירוקות הללו לא יתבצע מיידית, אך כל שינוי גדול מתחיל בצעד קטן ובסופו של דבר הסביבה תגיד לנו תודה.

גם אתם נהנים משימוש במשתנה אקולוגית

אם זה לא היה משתלם גם לכם כבעלי משתנות ציבוריות, סביר להניח שהיה קשה מאוד לשכנע אתכם לזנוח את המשתנות הרגילות ולשקול החלפה שלהן. אז חשוב לנו להגיד לכם שלא רק הסביבה תגיד לכם תודה, אלא גם חשבון הבנק שלכם. ראשית כל, מדובר בחיסכון של אלפי שקלים פר משתנה בשנה – בהוצאות המים, בהחלפת סיפוני מים, בתחזוקה והחלפה של העינית האלקטרונית וכמובן, הזמנת אינסטלטור לטיפול בסתימות ביוב.

יתרה מכך, באמצעות משתנות אקולוגיות, תוכלו לתכנן את חלל השירותים לגברים בצורה הרבה יותר חכמה ונוחה, עם יותר משתנות בשטח, מאחר ולא תצטרכו להשקיע בצנרת מים וחשמל עבורן. מעבר לזאת, המשתנות הללו לא מתיזות מים לכל עבר, הן נקיות מאוד ובכך תוכלו לחסוך גם בשעות עבודה עבור הטיפול בהן. אז מה ההתלבטות בעצם?

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *