חנייה ביתית
מה חדש | עיצוב פנים | עשה זאת בעצמך

ניצול השטח בחניה

אחת מהבעיות הגדולות ביותר של האדם המודרני היא שתמיד חסר לו. גם כשיש לו משהו הוא רוצה יותר. לא משנה כמה הבית שלנו גדול, תמיד יהיה לנו מחסור במקום; לא משנה כמה הבית שלנו יהיה מעוצב, תמיד נרצה לשפר את העיצוב שלו. למי שיש חניה משלו בבית יכול להרגיש בר-מזל. אבל האם אתה מנצל את החניה שלך כמו שצריך? האם אתה מזניח אותה כי, בסופו של דבר, היא רק בשביל המכונית שלך?

הגיע הזמן להפסיק להזניח את החניה. בשורות הבאות אראה לכם כיצד ניתן לנצל היטב את שטח החנייה בצורה טובה יותר. חלק מהפתרונות מסובכים יותר ונועדו בעיקר לעורר השראה ואילו אחרים הם פרקטיים וקלים ליישום.

בתמונה הראשונה אתם יכולים לראות פיתרון מעניין מצד אחד אבל קצת מסובך לעשייה, נדמה לי, מצד שני:

.

 

הרעיון של מדפים שניתן לשלוף החוצה על מסילות מאפשר לסדר את כל הדברים הקטנים שלהם זקוק כל מי שאוהב לתקן לבד דברים. במקום תפזורות של אומים או קופסאות על גבי קופסאות של ברגים, אפשר לסדר אותם במדפים הנשלפים. ניצול השטח גדול יותר ואפשר בקלות לשמור על הסדר. מצד שני מדובר בפיתרון שאינו זמין לכל אחד.

פיתרון יותר מעשי ניתן לראות כאן:

.


ארגזי פלאסטיק כאלה ניתן למצוא בלא מעט חנויות ואפילו בזארים. המדפים ניתנים לבנייה לבד או – למי שלא יכול או לא רוצה לבנות לבד – ניתנים למציאה בבחנויות רהיטים שונות. הנגישות של החפצים המאוכסנים אולי פחות מלאה מהפיתרון הקודם אבל מדובר במשהו מעשי יותר עבור רובנו.

מתלים הם תמיד פיתרון מוצלח:

.


נדמה לי שאפילו המאותגרים שבינינו בכל הנוגע לבנייה יצליחו להתקין מתלים כאלה ואפילו לייצר אותם בעצמם. אפשר להכין אותם מעץ או ממתכת. חשוב להקפיד על חיבור טוב לקיר של המתקן. כמו כן כדאי להתאים את חוזק המתלה לכלי או לכלים שלו או להם הוא מיועד.

ואפשר גם לשלב, כמובן, מתלים עם מדפים:

.


אבל רגע, למה להסתפק רק בקירות החניה ולא לנצל גם את התקרה?

.


על ידי חיבור מסילות (או ריילסים, בעברית) לתקרה יחד עם ארגזים מתאימים אנחנו יכולים לנצל את שטח התקרה של החניה שעל פי רוב אנחנו לא משתמשים בו. חשוב מאוד לוודא שהמסילה חזקה בפני עצמה ושהחיבור שלה לתקרה חזק גם הוא. לא הייתם רוצים לבוא בבוקר ולגלות שאוסף צינורות הברזל שלכם נפל על המכונית במשך הלילה.

משהו קצת פשוט יותר:

.


זה נועד אמנם לסולם אבל אפשר להשתמש במשהו דומה לכלים שונים, לשקיות עם בגדים ודברים שאינם כבדים מדי.

ואם זה נראה לכם מסובך מדי, אז תראו את זה:

.


אני מתאר לעצמי שכל אחד יכול להרים את הפרויקט הזה, לא?

זכרו שניתן להרוויח הרבה מקום אם רק מסדרים את החניה כמו שצריך. גם לאחר שכבר דאגנו לפתרונות אחסון טובים חשוב להמשיך ולהקפיד לשמור על הסדר בחניה כיוון שבלגן גורם לאובדן מקום וכל מה שטרחנו עליו ירד לטמיון. אם ננצל את החניה בצורה טובה הרי שהרווחנו עוד מחסן בבית – ותמיד חסר לנו מקום לשים בו דברים, לא?

***

מוגש בחסות חברת אביטל השכרת רכב בע"מ – שירותי השכרת רכב ללקוחות פרטיים, עסקיים, ומוסדיים, תוך התמחות מיוחדת במגזר הדתי.

השכרת רכב בישראל

 

Similar Posts