גג מתכת
מה חדש | שיפוץ ובנייה

עיצובים מקוריים של גגות מתכת

לגגות מתכת ישנם יתרונות רבים ואני איני מתכוון לדון בהם בשורות הבאות. אני רוצה לבדוק דווקא פן אחר של הגגות הללו: הפן העיצובי. אם תחשבו על זה מעט תגלו שחיפוי המתכת פותח בפנינו אפשרויות רבות לעיצוב החיצוני של הבית שלנו. אספתי באינטרנט כמה רעיונות שיוכלו להדגים, מצד אחד, את האפשרויות האסתטיות הגלומות בגגות מתכת ויעניקו אולי השראה, מצד שני, למי שרוצה להשתמש בחיפוי גגות כאלמנט עיצובי בבית שלו.

נתחיל בדברים פשוטים: גיוון אפשרי באמצעות שימוש ביריעות או פנלים בצבעים שונים כמו בתמונה הבאה.
.

 

ניתן למצוא היום מגוון צבעים, מהאדום – שיכול להיראות כמו גג רעפים – ועד צבעי נחושת בעלי מראה וינטאג' ייחודי.

המתכת יכולה לבוא בצורות שונות – לפעמים החברה המבצעת יכולה לספק אותם ולפעמים יש להכין אותם באופן מיוחד. צורות מיוחדות ניתן לראות בתמונה הבאה:
.

 

ואפשר ללכת עוד יותר רחוק:
.

Source: Uploaded by user via Tim on Pinterest

 

שימו לב שלא חייב להיות לכם מגדל חרוטי או עליית גג בבית כדי לבנות גג מתכת שכזה – אתם יכולים פשוט לעצב את הצורה באמצעות חיפוי המתכת וליצור אשליה של מגדל חרוטי מרהיב וקסום שכזה. כשחושבים על זה אז מבינים שחיפוי המתכת פותח בפנינו מגוון עצום של עיצובים שיכולים לשנות מן הקצה אל הקצה את העיצוב החיצוני של הבית שלנו.

דרך אגב, אם כבר אתם מחפים את גג הבית מדוע לא לחשוב בגדול ולשלב בו פנלים סולאריים?
.

 

נדמה לי שהמראה של הבית מרוויח מהשילוב של הפנלים הסולריים בתוך הגג ואתם מרוויחים פעמיים: גם עיצוב חוץ מיוחד וגם חשמל סולארי לבית.

נחזור לענייני עיצוב. בואו נדבר על קווים. אפשר ללכת על עיצוב עגול יותר בקווים לא ישרים (או שמשתלבים עם קווים ישרים בצורה נכונה):
.

Source: Uploaded by user via ANR on Pinterest

 

ואם רוצים להשקיע, ניתן ליצור מראה מאוד מיוחד אם בוחרים בעיצוב יותר מושקע שדורש ידיים טובות של בעל מקצוע:
.

 

אנחנו רואים כיצד האלמנטים הישרים משתלבים עם האלמנט העגול ויוצרים מראה מאוד מיוחד של הבית.

גג מתכת איננו רק אלמנט עיצוב חיצוני. הוא יכול להיות חלק מעיצוב הפנים של הבית כפי שתראו בתמונה הבאה:
.

 

כמובן שצריך לאהוב את המראה התעשייתי הזה – מי שאוהב את המראה המנוכר-ביתי הזה יוכל לשלב את הרעיון הזה בעיצוב הפנים של הבית. אפשר גם ללכת בקטן יותר:
.

 

שימוש באלמנט שכזה שנועד לחיפוי גגות הוא מהלך מעניין. מדובר באלמנט לא מודרני (או כזה שמשמש לחיפוי מבני תעשייה ומחסנים) – על הגג הוא יראה לא טוב ואילו על קיר הבית הוא נראה פתאום כמו אלמנט מקורי ואיכותי שיוצר עיצוב פנים מאוד מיוחד.

ואם מדברים על שימוש באלמנטים, ניתן גם לשלב את מה שנשאר מבניית הגג שלכם בבניית גדר מיוחדת לחצר:
.

 

לסיכום: גגות מתכת יכולים להיות לא רק יעילים אלא גם יפים. עם קצת דמיון ותעוזה אפשר להגיע לעיצובים מרהיבים וקסומים של הבית שלכם.

***

מוגש בחסות סוככי תבל – סוככים איכותיים מכל הסוגים ולמגוון תקציבים

סוככים

Similar Posts