עצות לשוכר המתחיל
מה חדש

עצות לשוכרת המתחילה

אם הגעת לשלב בו החלטת כי את מעוניינת להתגורר בחלקת גן עדן הפרטית שלך ללא מעורבות של ההורים או שותפים לדירה, מאמר זה יספק לך את הטיפים החשובים ביותר למציאת דירה להשכרה העונה לדרישותייך בצורה מהירה וללא טעויות מיותרות אשר יכולות לעלות לך ביוקר.

חיפוש מהיר ופילוח נכון

תהליך חיפוש נכון יוביל אותך למציאת אותה דירה אותה את מעוניינת לשכור ואשר עונה על דרישותייך במהירות. נכון להיום, ישנם מגוון שירותים וכלים אשר יכולים לעזור לך להגיע למבוקשך בצורה המהירה ביותר. ניתן לבחור בסוכנות תיווך (אך יש לקחת בחשבון כי תדרשי לשלם למתווך שכר של חודש עד חודש וחצי משכר הדירה), עיתונים (מפרסמים לוחות פעמיים בשבוע ועל כן מגבילים את היצע האפשרויות) והאפשרות השלישית והיעילה ביותר היא לוח דירות להשכרה. היתרונות של לוחות אלו רבים, שכן ניתן לעיין בהם בכל יום ובכל שעה בה תבחרי, מאגר הדירות הוא גדול, המידע מתעדכן בזמן אמת, כל הפרטים להתקשרות וכן פרטים בסיסיים על הדירה להשכרה מפורטים בגוף המודעה, אפשרויות הפילוח רבות והעלות סמלית (ישנן לוחות אשר אינם דורשים עלות כלשהי).

בדיקה יסודית של הדירה

גם אם הדירה להשכרה מוצעת במחיר המתאים לך והיא ממוקמת באזור בו תמיד רצית להתגורר, חשוב מאוד שלא תתלהבי יתר על מידה ותחתמי באופן מיידי על זכרון דברים או על חוזה. בדיקה קפדנית של הדירה היא בגדר חובה. כאן חשוב שתגיעי גם בשעות היום וגם בשעות החשיכה לדירה וזאת על מנת שתוכלי לוודא כי מדובר בסביבה אשר אינה מסוכנת בלילה וכן אינה רועשת יתר על מידה ביום. במסגרת הביקורים שלך בדירה חשוב שתבדקי את כל הציוד הכלול בדירה וכן את הקירות, החלונות, הידיות וזאת על מנת לוודא שאין פגמים משמעותיים בדירה או שיש פגמים אותם בעל הדירה יצטרך להתחייב ולתקן לפני שאת נכנסת לדירה.

תיקונים ובלאי

חשוב שתצייני בחוזה כל בעיה או תיקון נדרש בדירה והתאריך הסופי בו בעל הדירה נדרש לבצע את כל התיקונים. בנוסף, יש לציין שבעל הדירה יהיה אחראי על בלאי סביר וכן בסעיף בו את מצהירה על כך שהדירה מתאימה לשימושך 'מלבד פגמים נסתרים'. בנוסף, יש לציין סעיף אשר מותיר לך להזמין בעל מקצוע לתיקון הבלאי באם בעל הדירה אינו עומד בתאריך שסוכם בחוזה וכי הוא יחויב בתשלום ישיר לאותו בעל מקצוע.

בטחונות

כאן יש כמה דברים שחשוב מאוד לדעת וליישם. כל בעלי הדירות דורשים מהשוכרים בטחונות בצורה של ערבות בנקאית או שטר חוב. כאן חשוב מאוד לשים דגש על הדברים הבאים:

  • שטר חוב- נסי לשכנע את בעל הדירה לחתום על שטר חוב אשר נמכר בדואר וזאת במקום עירבון בנקאי או ערובות אחרות.
  • צ'קים- לעולם אל תשאירי צ'ק פתוח אצל בעל הדירה, רשמי תמיד את סכום הביטחון עליו הוסכם מראש וכן רשמי כי מדובר על צ'ק בטחון וכי בטרם הפעלתו של צ'ק זה מבחינה משפטית יפנה המשכיר לשוכר וזאת על מנת לתקן את ההפרה תוך שבוע ימים.
  • רשויות- אם בעל הדירה דורש צ'קים פתוחים לחשבונות החשמל, ארנונה והמים בחודש לאחר עזיבתך את הדירה, בשום פנים ואופן אל תותירי בידיו צ'קים עליהם לא כתוב סכום כלשהו. מומלץ כי תאמרי לו כי את מעוניינת לבצע העברת בעלות ולדאוג לסגירת החובות בעצמך.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.