מה חדש | עיצוב פנים

שיקולים בבחירת דלתות פנים

 בניגוד לדעה הרווחת שגורסת כי עיצוב פנים במשרדים ובמקומות עבודה נופל בעיקר על מיקום אביזרי משרד הכרחיים כמו שולחנות וארונות ברחבי החלל, ישנו מאפיין עיקרי ולא פחות חשוב שיש לקחת בחשבון קודם לכן – דלתות פנים.

הקדשת מחשבה להתקנתן של דלתות פנים במשרד, עשויה להשפיע במידה רבה על אופיו של המשרד והאווירה הכללית בו. על המעסיק לקחת בחשבון כי הבחירה לא להתקין דלתות פנים בכל החדרים יוצרת מצב בעייתי: לא קיימת כלל פרטיות והדבר עלול להשפיע על המורל של העובדים ולפגוע בתפוקתם.

בבחירת הדלתות יש להתחשב בגורמים שונים כמו צבע, איכות החומר שממנו הן עשויות, המילוי וכמובן הפונקציונאליות שלהן. כלומר, יש להתאים את הדלת לשימוש הצפוי בחלל. ניתן לבחור מבין כמה אפשרויות:

דלת אקוסטית

דלת זו, בעלת איכות אקוסטית גבוהה ויכולת משופרת בבידוד רעשים מתאימה לחדרי ישיבות ומשרדי מנהלים. כך העובדים בשאר החדרים יכולים להמשיך בשגרת העבודה בשלווה בעוד שיושבי החדר יכולים לשוחח בפרטיות בביטחון.

דלת הזזה

דלת בסגנון עתיק

דלת הזזה מתאימה למעברים צרים או חדרים קטנים, בהם רוצים להגיע לניצול מקסימאלי של השטח. דלת ההזזה נבלעת בתוך הקיר או לאורכו, כך שהיא אינה גוזלת מקום כשהיא פתוחה.
ניתן להתקין דלתות הזזה בכל מקום בו ישנה חשיבות לניצול מושכל של השטח, או במסדרונות צרים וארונות שירות.

דלת עם צוהר

דלתות

צוהר או חלון קטן בגוף הדלת מעיד על תפוסת החדר, מבלי שיהיה צורך לפתוח את הדלת ולהפריע ליושבי החדר. דלת זו מתאימה להתקנה במטבחונים ובחדרי שירותים.
טרנדים עדכניים בעיצוב פנים תומכים בשימוש בגבס ליצירת מחיצות מפרידות או קירות קלים בין חללים. לגבס אמנם יתרונות רבים ככלי עיצוב, אך טרם התקנת מחיצות מפרידות יש לשקול הכנסת דלת פנים בין 2 חללים סגורים סמוכים. כך, אם שני צוותים עובדים יחדיו, ניתן להשאיר את הדלת בין החדרים פתוחה ולאפשר תקשורת בין העובדים, לאינטראקציה נוחה יותר. בתקופות אחרות, ניתן לסגור את הדלת וליצור הפרדה.
בעת בחירת דלתות פנים למשרד יש לקחת בחשבון כי ניתן להזמין דלתות מסוגים שונים, בעיצוב אחיד. כך ישמר ייעודו המקורי של כל חדר מבלי לפגוע באסתטיקה המשרדית.

Similar Posts

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.