אדניות עץ לגינה - כל מה שחשוב לדעת
גינה וגן | מה חדש

אדניות עץ לגינה – כל מה שחשוב לדעת

אחד מהאלמנטים המבוקשים ביותר בגינות פרטיות ובגינות של מקומות עבודה הוא אדניות. מדובר במעין כלים שאותם ממלאים באדמה ובתוכם ניתן לשתול צמחים מסוגים שונים. מבין סוגי החומרים שמהם הן מורכבות, אדניות מעץ נחשבות למוצלחות והמומלצות ביותר. מדוע זה כך ולמה חשוב לב כאשר רוכשים אדניות עץ לגינה? הנה התשובות.

היתרונות של אדניות בגינה שלכם

רבים מעוניינים לייצר "ריאה ירוקה" של טבע בתוך הבית וזאת על ידי גינה פורחת. מרבית הגינות בבתים הפרטיים או על הגג גם כוללות ריצוף ביטון, כך ששילוב של אדניות מאפשר להפיח מעט צבע במתחם ולגדל בהן כל מה שרוצים (פרחים, צמחי תבלין ואפילו עצים קטנים) וזאת מבלי שיש צורך לעבוד קשה מידי, לנכש עשבים וכו'. המראה שנוצר מושך את העין ושובה את הלב וכל זאת במינימום מאמץ

ולמה דווקא אדניות מעץ?

ישנן אדניות מסוגים שונים, אשר נבדלות בחומרים המרכיבים אותן. מלבד עץ, קיימות גם אדניות מבטון ומפלסטיק, אך רק החומר הטבעי אכן מצליח להשפיע על מראה הגינה בדרך הרצויה. העץ מגיע צבוע במספר רב של אפשרויות לבחירה וניתן תמיד לחדש אותו על ידי צביעה בגוונים אחרים. יתרון נוסף של אדניות עץ הוא העובדה שמדובר בחומר טבעי ועל כן הוא מסוגל לנקז מים בצורה טובה וגם לאפשר לצמחים לנשום, שכן האדנית תמיד מאווררת, מה שחיוני לגדילה מוצלחת של צמחים.

מעבר לזאת, כאשר מדובר בגינות אין צורך בהצבה של אדנית פלסטיק פנימית בתוך אדנית העץ (כפי שמקובל לבצע במרפסות), כך שהשורשים יכולים לעבור בין פתחי העץ ולהמשיך להתפתח במידה וקיימת אדמה מתחת לאדנית.

כיצד בוחרים אדנית עץ לגינה?

ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון לפני שרוכשים את אדניות עץ לגינה:

  • סוג העץ – הסוג המתאים ביותר לייצור אדניות, במיוחד כאשר הגינה הינה שטופת שמש וחשופה גם לגשם, הוא עץ האורן הפיני. ניתן להשתמש גם באיפאה עבור תנאי אקלים קשוחים במיוחד ולצרכי עיצוב ייחודיים. עצים אלו עמידים לאורך זמן וצרכי התחזוקה שלהם נמוכים.
  • איכות העץ – רק עצים איכותיים ביותר צריכים לעניין אתכם, בשביל שיחזיקו לאורך זמן בתאים הקשים שיש בגינה (קרינת שמש, רטיבות, מזיקים). קורות עץ איכותיות גם עוברות תהליך של אימפרגנציה, שלמעשה סוגר את נקבוביות העץ החיצוניות ואוטם אותן.
  • עיצוב וגודל – ישנן אדניות עץ רבות לבחירה וניתן לעצב אותן בהתאמה אישית. אל תוותרו על כך, שכן מדובר באלמנט עיצובי בולט מאוד בגינה שלכם.

ספק אדניות איכותי ידע לייעץ לכם לגבי סוג האדנית שהכי יתאים לגינה שלכם, הן עיצובית והן פונקציונאלית, מה שיאפשר לכם בחירה מותאמת אישית, שבאמת תענה על כל הציפיות והצרכים שלכם.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.