רשיון נהיגה על טרקטור
מה חדש | עשה זאת בעצמך

אחכה לך בשדות? – רישיון נהיגה בטרקטור

כל אחד מאיתנו מכיר את הטרקטור ככלי עבודה חקלאי שמלווה אותנו כבר שנים ארוכות. אומנם, במרבית המקרים, מאחורי הגה הנהיגה של הטקרטור נפגוש דווקא בנהגים מבוגרים, אבל למעשה את רישיון הטרקטור ניתן להוציא בגיל מוקדם מאד יחסית ולהשתלב בעבודה במשק באופן יום-יומי או בחופשת הקיץ המורחבת.

במאמר הבא איגדנו בעבורכם את החוקים המתייחסים לרישיון נהיגה בטרקטור וגם כמה וכמה בתי ספר המציעים את האפשרות ללימודים לרישיון נהיגה מסוג זה.

מה צריך בשביל ללמוד נהיגה על טרקטור?

בפועל, ניתן להתחיל ללמוד נהיגה על טרקטור כבר בגיל 15, כאשר הגיל הקבוע בחוק להוצאת רישיון הנהיגה הוא גיל 16. הרישיון עצמו מהווה גם רישיון לטרקטורון שהפך לכלי תחבורה נפוץ בקרב בני נוער בישראל בשנים האחרונות.

הלימודים עצמם מתחלקים ללימודים תיאורטיים ומעשיים:

לימודים תיאורטיים – כוללים בתוכם את דיני התעבורה הכלליים ודיני התעבורה הנוגעים לנהיגה בטרקטור. בנוסף נלמד כל נושא כלי הרכב עצמו כמו מבנה הטרקטור, שליטה, בטיחות, תפעול תקלות כללי וכדומה.

לימודים מעשיים –לאחר סיום הלימודים התיאורטיים, יגשו התלמידים להנפקת טופס ירוק במשרד הרישוי, יעברו בדיקות עיניים ובדיקות כלליות אצל רופא המשפחה, יחוייבו בתשלום אגרה ואף ידרשו להציג אישור מהוריהם במידה והם עדיין קטינים מתחת לגיל 17.

כאשר יעברו את כל הבדיקות הנדרשות יוכלו להתחיל בלימודי הנהיגה המעשיים. בסיומם ייערך להם מבחן נהיגה מעשי אותו ידרשו לעבור על מנת לזכות ברישיון הנהיגה בטרקטור.

איפה אפשר ללמוד נהיגה על טרקטור?

אחרי שלמדנו מה כוללים לימודי הטרקטור ובאיזה גיל אפשר להתחיל ולצעוד קדימה נציג בפניכם כמה בתי ספר ברחבי הארץ המציעים אפשרות ללימוד נהיגה על טרקטור

תלמים – מרכז הדרכות ולימודי נהיגה מהמובילים בישראל המציע מגוון רחב של קורסי נהיגה על כלים שונים כמו טרקטור, מלגזה וכדומה. כמות הקורסים הנפתחת גדולה מאד ולכן קיימים מועדים רבים לכל קורס נהיגה. בתלמים מציעים גם קורס נהיגה בטקרטור לעובדים תאילנדים כאשר תוכנית הלימוד היא בתאילנדית והקורס כולו מלווה במתורגמן צמוד .

במבי+ – בית ספר ותיק אשר נוסד בשנת 1977 וממוקדם בישוב החקלאי קדרון. בית הספר מציע לימודי נהיגה במגוון כלים וניתן לעבור בו ימי עיון שונים הנוגעים לבטיחות בעבודה, בטיחות אש, עזרה ראשונה, הגנה מקרינה וכדומה.

בית הספר לנהיגה טוב – רשת בתי ספר ללימודי נהיגה המציעה הדרכות נהיגה על כלים שונים כמו טרקטור, מחפרון, בובקט וכדומה. כמו כן, ברשת בתי הספר ניתן גם ללמוד נהיגה על רכב ועל אופנועים בנפחי מנוע שונים.

שמוליק שפירא – מורה נהיגה המציע קורסי נהיגה שונים המותאמים לציבור הערבי, לעובדים תאילנדים ואפילו לחברות ומוסדות. הקורסים מתבצעים באזור השרון (בסמוך לעיר נתניה), אך קיימת גם אפשרות לעריכת הקורס בישוב כלשהו בארץ במידה וכמות הנרשמים מספקת.

לסיכום נאמר כי קורס נהיגה בטרקטור פותח לכם כמה אפשרות החל מעבודת קיץ מלהיבה במיוחד ועד לרישיון טרקטורון לנהיגת שטח בסופי השבוע. מומלץ מאד לשקול בחיוב את קורסי הנהיגה האלה, גם אם אתם בעלי רישיון נוסף.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.