אירועים בגינה
גינה וגן | מה חדש

אירועים בגינה שלכם – החלום והביצוע

אירוע בגינה הוא אירוע צנוע, זול, ומהנה במיוחד. כמעט כל מי שיש לו גינה או מרפסת גדולה, חולם להרים שם אירועים משפחתיים או להזמין את החבר'ה לאיזו מסיבה. אבל איך מכניסים את כולם, כיצד מושיבים, וכיצד גורמים לכך שכולם ירגישו בנוח?

העיצוב והקישוט

גם אם הגינה שלכם יפה ומושקעת באופן טבעי, אפשר להשקיע עוד קצת ולגרום לאווירה חגיגית ומעולה. תלו המון בלונים מצבע אחד לא שגרתי (או שילוב של שני צבעים, אבל לא יותר… יותר מזה מתאים רק ליום הולדת של ילדי הגן!) שמתאים למפיות ולמפה, וכבר שדרגתם את המראה. לא תמיד צריך להשקיע המון כסף – מספיק פשוט לחשוב ולדמיין ובעיקר להתאים את העיצוב לאופי האירוע ולסיבתו. לדוגמה, לחגיגת הבת הטרייה קנו גליל של סרט תחרה חמוד וקשרו סרטים לעצים ולעמודים של הפרגולה, יחד עם בלונים בורוד בהיר מאוד ולבן.
.

 

אירוע ערב בגינה שמקושטת בהרבה נרות או פנסי נייר, יכול להיות הדבר הרומנטי ביותר בעולם שמזכיר לנו את "חלום ליל קיץ" של שייקספיר. כאן, למשל, יש עץ שצומח בגינה באופן טבעי ומשמש כבסיס לעיצוב שנראה בזכותו שמימי במיוחד. נצלו את היתרונות שיש לכם…

יפה כמה שזה פשוט

אם הגינה לא ממש מסודרת מראש, תצטרכו להשקיע קצת יותר ולחשוב איך מביאים כל פינה למקום של אירוח כייפי ולא מדכא. תיעזרו במה שיש בבית ובדמיון, וקצת בחנויות מיוחדות לחפצי אירועים. שוב, לפעמים זה יותר יצירתיות מאשר כסף או עבודה. תגלשו באינטרנט ותחפשו רעיונות שיהיה לכם קל ליישם ושילהיבו אתכם – כי אם תיהנו מההכנות, רוב הסיכויים שגם האורחים ייהנו מהאירוע!

  • סידורי ישיבה


הסוג הראשון של האירועים הוא כזה שהעיקר בו זה התוכן. לדוגמה – יום הולדת של ילד שיש בו הפעלה, או מסיבת ריקודים (כן, חבר'ה, אפשר לקיים מסיבת ריקודים בגינה, אבל תעשו לי טובה, תבדקו קודם מה דעתם של השכנים ותשתדלו לסיים בשעה סבירה). זהו, בעצם, אירוע שבו לא מתוכננת ישיבה של מוזמנים. די שתהיה מחצלת וכמה כיסאות נוח למי שהתעייף. המזון והמשקאות יכולים להתמקם על שולחן אחד צר שעומד בצד, וכולם מגיעים לשם ולוקחים אוכל או מוזגים לעצמם. אפשרות נוספת – לפזר בגינה כמה שולחנות קטנים ועל כל אחד מהם יהיה סוג אחד של אוכל או משקאות: פירות, אלכוהול, עוגות, פיצוחים…

 

מגע אישי ויפה

 הסוג השני – אירועים משפחתיים קטנים יחסית שבהם מתאספים "סביב השולחן העגול". באירוע כזה יהיה שולחן אחד באמצע הגינה. הוא יהיה ערוך ומקושט וסביבו כיסאות (טיפ: כיסאות מתקפלים עושים יופי של עבודה, ובזמן שלא צריך אותם הם לא דורשים מקום).

  •  הנה מספר שיטות נוספות לסידורי ישיבה מיוחדים:

 
.

Source: Uploaded by user via Arcos on Pinterest

 

  • מחצלות או שטיחים – שיטה מעולה להושיב המון אנשים בשטח יחסית קטן. כסו את הגינה, את הדשא וה"דק" במחצלות וזרקו עליהן כריות. זה גם חוסך מקום וגם משרה אווירה נינוחה ומיוחדת. תלמדו משהו מהבדואים ומעמי המזרח הרחוק!

.

 

כאן שני שולחנות סודרו במקביל, שולחן קטן נוסף יוצר את הצלע הקטנה של ה"חית" ומעליהם נפרשה שמשייה שתעזור להגן על האורחים מהשמש. סידור ישיבה כזה מתאים לאירועים קטנים בהם רוב המוזמנים מכירים זה את זה, ויש מי שישב בצלע הקטנה של ה"חית". לדוגמה, כשמארגנים בקהילה יהודית דתית "שבע ברכות", זוג הצעיר והמוזמנים החשובים יושבים בצלע הקטנה של ה"חית", והיתר ליד שני השולחנות הארוכים יותר.
.

 

אם גודל המקום מאפשר סידור שולחנות בשורות – סידור ישיבה כזה מתאים לאירוע שבו יש מקום מרכזי לאוכל וגם משהו שלוקח זמן לא מועט. הסידור הזה מקובל באירועים שלנו כמו ברית או בר מצווה או אפילו חתונה קטנה של פרק ב'. שימו לב שהקישוט של השולחנות צנוע ומתאים לאופי האירוע ולאופי הגינה. למשל, עורכי האירוע שבתמונה השתמשו בפרחי בר – זה רעיון מעולה, אם גם בגינה יש ערוגות פרחים צבעוניות!

לסיכום, נכון שאירוע בגינה דורש קצת השקעה, אבל יש בו משהו כל-כך חינני ומשמח, שהכול שווה. ואם גם תבורכו במזג אוויר נוח ותשמחו ותיהנו בעצמכם במהלך העניינים, יש סיכוי לא רע שיצא לכם אירוע שייזכר בתולדות המשפחה או החברים לשנים ארוכות.

***

מוגש בחסות סוככי תבל – סוככים איכותיים מכל הסוגים ולמגוון תקציבים

סוככים

 

Similar Posts