בית וגן - היתרונות של גג אלומיניום
מה חדש | שיפוץ ובנייה

היתרונות של גג אלומיניום

אנשים רבים מתלבטים ומתעניינים ברכישת גגות אלומיניום עבור ביתם מתוך מגוון של סיבות. אם אתה אחד מאנשים אלו, בוודאי תשמח ללמוד עוד דברים בנושא זה. מהם היתרונות של גג אלומיניום? מדוע הוא עדיף על גג אחר? במאמר זה ננסה לענות על שאלות אלו.

גגות אלומיניום דורשים תחזוקה מועטה:  גגות אלומיניום מהווים בחירה מצוינת לכל בית, במיוחד בהשוואה לחומרים אחרים. גג אלומיניום לא מצריך תחזוקה רבה, בניגוד לגגות אחרים העשויים מבטון. אלה יכפו עליך שגרה של זיפות מידי כמה שנים.

גגות אלומיניום הם עמידים מאוד: רוב האנשים המתקינים אותם בביתם לא יצטרכו להתעסק עם החלפת הגג. גג אלומיניום יכול לשאת את פגעי הזמן טוב יותר מאשר כל גג אחר. גשם או שמש, קרח או שלג, גגות מתכת יישארו נאים ומושכים לתקופה ארוכה. בנוסף, הם אינם מושפעים מטחב, פטריות ועובש כמו גגות אחרים. לכן, גגות מתכת מהווים את הבחירה המושלמת למקומות הסובלים מתנאים אלו, למשל, בסביבה כפרית ומיוערת. אלומיניום הוא חומר קל – דהיינו  מתכת קלה מאוד – חזק, עמיד לתנאי הסביבה. מתכת זו  אינה מחלידה (אינה מתחמצנת).

גגות מתכת הם חסיני-אש: מדובר ביתרון גדול במיוחד באזורים הסובלים מסכנת שריפות בתקופת הקיץ.

גגות מתכת הם ידידותיים לסביבה: כמעט 50% מהמתכת היא ממוחזרת, מה שהופך גגות אלו לידידותיים לסביבה. סיבה נוספת ההופכת גגות אלו ל"ירוקים" היא בגלל עמידותם מרובת השנים. אפשר אף למחזר אותם.

גגות מתכת אידיאליים לתנאי מזג אוויר קשים, כגון חמסינים, סופות ושלגים: יתרון עצום נוסף של גגות אלומיניום הוא בכך שהם מאפשרים לבית להישאר קריר ונעים ומסייעים לוויסות הטמפרטורה בתוך הבניין. החומר הוא מוליך טוב של חום אך הוא אינו אוגר אותו. גגות מתכת דוחים את החום הרב שנוצר במהלך היום, אך בזמן הלילה הקריר, הם מחזירים את החום לבית.

השורה התחתונה: החיסרון היחיד של גגות מתכת הוא העלות שלהם. אנשים רבים מוותרים על הרעיון בגלל העלות. גג אלומיניום עשוי לעלות יותר מאשר גג המיוצר מחומרים באיכות ירודה. אז האם כדאי בכלל להשקיע? אם העניין שלך בבית הוא קצר מאוד (למשל, אם מדובר בדירה שאתה נמצא בה בשכירות), אזי גג אלומיניום לא מומלץ: אם לא תצטרך להיות שם בשביל לממן את עלות התחזוקה והחלפת הגג בעוד 10-15 שנים, אז בחר בגג זול יותר. אך אם אתה מתעניין ברכישת גג עבור בית, נכס או השקעה, שווה להשקיע ברכישת גגות מתכת.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.