כריתת עצים בבית פרטי
גינה וגן | מה חדש

כריתת עצים בבית פרטי – המידע שחשוב להכיר

זה אולי יישמע לכם אבסורד, ייתכן ותחשבו שזה ממש לא מוצדק, אבל כריתת עץ, גם אם הוא ממוקם בחצר/גינת הבית הפרטי שלכם, היא דבר שמחייב אישור מטעם המדינה, שכן למעשה העץ שייך לה. כיצד משיגים אישור עבור כריתת עצים בבית פרטי? ומדוע חשוב להתקשר עם חברת כריתה מקצועית עוד לפני שלב הביצוע בפועל? מייד תבינו.

כריתת עץ – על שום מה ולמה?

כריתת עץ היא, למעשה, סיום החיים שלו. נכון, במקום בו נגדע עץ אחד יקומו רבים אחרים, אבל זוהי ברירת המחדל והמוצא האחרון. כריתה שכזאת מחויבת המציאות במקרים בהם העץ מהווה סכנה בטיחותית של ממש (בשל אלמנטים הקשורים לשורשיו ולגזעו), במקרים בהם הוא חולה ועלול להדביק עצים סמוכים או כאשר הוא מפריע למבנה קיים או כזה שבתכנון, ויש צורך "להזיזו". אלו, כאמור, המקרים העיקריים לצורך כריתה.

פקיד היערות הוא זה שקובע ולא אתם

כאמור, על מנת לכרות עץ בבית פרטי, יש לקבל אישור מטעם המדינה, כשהאדם האחראי לכך הוא פקיד היערות המקומי במקום מגוריכם. עליכם להגיש טופס בקשה מסודר עם נימוקים באשר לצורך שלכם לכרות את העץ, ורק אם הוא יחליט כי הסיבות מוצדקות, תקבלו את אישור הכריתה. ההמלצה שלנו עבורכם היא להתקשר עם חברת כריתה מקצועית על מנת שתעזור לכם להגיש את הבקשה עם כל הנימוקים הרלוונטיים. במרבית המקרים זה משפר את סיכויי אישור הבקשה.

לעיתים ישלח נציג מטעם פקיד היערות אל השטח שלכם, על מנת לבחון את העץ מקרוב. יש לציין כי הבקשה כוללת תשלום אגרה וכי יש להמתין מספר שבועות עד לקבלת התשובה. התקבלה תשובה שלילית? תמיד תוכלו להגיש ערעור, ואם לא נעזרתם בחברה כריתה מקצועית בבקשה הראשונית, זהו הזמן לעשות זאת.

עם חברה מקצועית, הכול פשוט יותר

נכון, באופן תאורטי, כריתת עצים בבית פרטי יכולה לעשות באופן עצמאי. אבל לפני שאתם רצים לסרטוני יוטיוב והופכים את עצמכם למומחים ברגע, דעו שכריתה באופן לא מקצועי עלולה להיגמר רע – גם לעץ וגם לכם. מדובר בפעולה הדורשת ניסיון, מיומנות והבנה, שלא לדבר על הפן הבטיחותי, שאם לא מקפידים עליו על קיצו של יוד, עלול להסתיים בפציעה רצינית ואף יותר מכך. מבלי להיכנס לחשבון הבנק שלכם, נמליץ בחום להימנע מכך, ולשכור את שירותיה של חברה מקצועית העוסקת בכריתת עצים.

חברה מקצועית תדע לבצע את הכריתה בצורה מקצועית ובטוחה בהתאם לסוג העץ, תעשה זאת באמצעות מסורים וגרזנים איכותיים ובסדר הנכון מבחינת חלקי העץ השונים. היא אף תחזיק באישורי עבודה בגובה ובמנוף ומשאית שיעזרו לה לא רק במהלך הכריתה עצמה, אלא גם בפינוי הפסולת בסיום העבודה, על מנת שלא תסתבכו עם רשויות החוק.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *