עיצוב גינה למתחילים
גינה וגן | מה חדש

מהפרח הראשון: עיצוב גינה למתחילים

אם בעבר עיצוב גינה היה משהו ששיך לגינות גדולות, בשנים האחרונות פורח תחום עיצוב הגינה ואדריכלות הנוף גם בגינות קטנות. הדבר נובע, בין השאר, מההבנה שניתן וכדאי להגיע לניצול המרחב באופן אופטימאלי, גם – ובמיוחד – בגינות קטנות.

אם יש לכם בית פרטי עם גינה, מומלץ לעצב אותה כך שתכלול את כל מה שאתם צריכים ורוצים, וגם שתהיה אטרקטיבית ויפה – אין צורך לגשת לאקדמיה ללמוד על אדריכלות נוף או להתמקצע בעיצוב גינות. לפניכם כמה מקורות מידע שיכולים לעזור לכם לתכנן את עיצוב הגינה שלכם, כפי שתרצו ובאופן הנוח והמומלץ ביותר עבור גינתכם, גם מבלי להיות מקצוענים.

נויה גארדן

חברת נויה גארדן מסייעת בעיצוב והקמת גינות, ומשלבת עיצוב וטבע יחדיו בעזרת מומחים בתחום. נויה גארדן מספקת עיצוב גינות עמידות לטווח ארוך הכוללות תאורה מיוחדת, גיזום עצים ועיצוב ותכנון מקיף של הגינה. באתר של נויה גארדן אפשר להתרשם מסגנונות העיצוב ומאופן פעולתם. באתר מצורף גם בלוג מעניין הכולל עצות לעיצוב ותכנון גינה, על שלל רבדיה, כגון: כלי העבודה הנדרשים לתחזוקת גינה, גינת צמחי תבלין וצמחי תה, גיזום וכריתת עצים, תאורת גן בעיצוב עצמי, רעיונות לעיצוב גינה, שיתוף הילדים בעיצוב, ועוד.

הדר נוי

משתלת הדר נוי בבאר יעקב הינה בין המשתלות הגדולות בארץ. באתר שלהם אפשר ללמוד על עקרונות תכנון הגינה ועל אופן השתילה בגינה בצורה הנכונה ביותר מתוך התחשבות בבחירת המקום, בתנאי הקרקע, בהכנת השטח ובשיטת השתילה המתאימה. העצות באתר מכוונות הן לשתילים קטנים והן לשתילים גדולים. האתר כולל מידע על מגוון השתילים (כולל עצי דקל ועצי פרי אקזוטיים) ועל סוגי דשא סינטטי ומוכן, חלוקי נחל, אבנים וכדים.

Xnet

במגזין xnet מבית 'ידיעות אחרונות' תוכלו ללמוד כיצד לעצב בכוחות עצמכם גינה חסכונית במים; לעצב גינה מרגיעה; לבנות בריכת נוי; לשתול תבלינים, פירות וצמחים טורפים; למחזר; ולטפח את הגינה באופן שבעלי חיים מבויתים לא יזיקו לה. האתר כולל עצות לטיפול בגינה ובעציצים במרפסת הבית.

שיפוצים פלוס

באתר של 'שיפוצים פלוס' ניתן ללמוד כיצד להוזיל את העלויות של  תכנון ועיצוב הגינה, על בסיס חיסכון במים, בחירת אבנים לקישוט, ציוד לגינה, ריהוט גן, ועיצוב ותכנון עצמי של הגינה, בנוסף על תחזוקתה.

בקלות – מדריכים לכל צורך

באתר של 'בקלות' תוכלו ללמוד איך לתכנן ולעצב את הגינה שלכם באופן עצמי, בהתאם לצרכיכם ולאופן בו אתם רוצים שגינתכם תיראה. באתר ניתן ללמוד איך לתכנן מראש את הגינה, על מנת שניתן יהיה ליישם את התכנון בפועל.

הגינה האורגנית

אתר 'הגינה האורגנית' משמש מעין מנוע חיפוש בכל הנוגע לתכנון גינה אורגנית. באתר אפשר למצוא קישורים למידע על ירקות וזרעים, על מזיקים, על משתלות, ושלל מאמרים בנושא תחזוקת הגינה (טיוב האדמה, השקייה, חיפוי, הכנת קומפוסט) ושלבים ראשונים בהקמת גינה אורגנית (תכנון, הכנת הקרקע, טיוב, השקייה, ועוד).

ארגון לגננות ונוף בישראל

זהו גוף ציבורי המייצג את ענף גננות הנוי בישראל, ומרכז באתר מאמרים בנוגע להשקיה, משתלות, עצים ושתילים, מדשאות, עיצוב ותכנון גינות,טיפול ותחזוקה, ועוד.

עם כל האתרים האלה אין ספק שמעכשיו, הדשא שלכם יהיה ירוק יותר.

***

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.