בית וגן - מטבחים כפריים - סיבות ותוצאות
מה חדש | עיצוב פנים

מטבחים כפריים – סיבות ותוצאות

אינו דומה מי שקונה תפוח כדי להשביע את רעבונו למי שקונה תפוח כדי להכין עוגת תפוחים לקינוח ארוחה דשנה. אינו דומה מי שקונה תפוח כדי למלא סלסלת פרות שמייפה את השולחן הצדדי בסלון למי שקונה תפוח כדי להניח אותו על ראשו של בנו על-מנת להתאמן בירי בחץ וקשת. באותה מידה ניתן להבחין ביון רוכשים שונים של מטבחים כפריים. ישנן לא מעט סיבות לרכישתם של מטבחים כפריים ואנשים שונים נבדלים זה מזה בסיבה שמניעה אותם לקנות מטבח שכזה. אפשר לשער שהסיבה משפיעה גם על התוצאה, דהיינו על העיצוב והצורה המדויקת של המטבח הנרכש.

האדם המעשי

יש לא מעט סיבות פרקטיות פשוטות לקניית מטבחים כפריים. אלה הם מטבחים בעלי רמת גימור גבוה – על פי רוב – ומאיכות משובחת. אנשים רבים בוחרים מטבחים כפריים כי הם מעוניינים במטבח מאיכות טובה ובעל אורך חיים רב שנים שיחזיק מעמד זמן רב. כמו כן, מטבחים כפריים הם מרווחים ולכן מי שרוצה מטבח גדול ונוח יבחר בסוג הזה של המטבחים. מי שמעוניין במשטחי עבודה נוחים וגדולים, חלוקה טובה של המטבח ליחידות נפרדות ומקום מתוכנן היטב לצרכי עבודה ואכילה, הרי שלא מעט סוגים של מטבחים כפריים יענו על הצרכים הללו. אפשר לצפות שמי שבוחר מטבחים כפריים בגלל השימושיות שלהם והיעילות שלהם יקדיש יותר זמן לתכנון המטבח מבחינת עבודה והשימוש בו ופחות זמן לנושאים אחרים כמו למשל אסתטיקה ומראה. הוא יבחן את החומרים בהתאם לעמידות שלהם ולהתאמה שלהם לצרכים הפרקטיים שלו ופחות מזווית הראייה העיצובית.

האסתטיקן

היופי הייחודי של מטבחים כפריים מושך סוג אחר של אנשים אליהם. אלה הם אנשים שמעוניינים במראה היפה של מטבחים כפריים כדי לעצב בצורה הטובה ביותר – מבחינה אסתטית – את חלל המטבח והסביבה הקרובה. העיצוב של חלל מטבח משפיע למעשה על העיצוב של הבית כולו ולכן החשיבות שיש לייחס לבחירת המטבח. כאשר אנשים מסוג זה ניגשים לבחור מטבחים כפריים הם משקיעים מחשבה – או את החוש האסתטי שלהם – בבחירת מטבחים כפריים שיתאימו לקונספט העיצובי ולראיית העולם האסתטית שלהם. החומרים שמהם עשויים מטבחים כפריים ממלאים תפקיד עיצובי יותר מכל תפקיד מעשי ולכן יש פחות חשיבות לסוג העץ ויותר חשיבות למרקם שלו ולגוון שלו.

הרומנטיקן

אבל מטבחים כפריים הם הרבה יותר מיעילות ואסתטיקה. מטבחים כפריים הם חלום בנוי מעץ וזיכרונות שלבשו גוף מברזל מחושל ואריחים בצבעי אדמה. הרומנטיקן אינו חושב על היעילות של המטבח או על ההשתלבות שלו בעיצוב הכללי של הבית. הרומנטיקן רוצה מטבחים כפריים כדי לחיות במציאות שונה. כשהוא בוחן מטבח הוא מנסה להבחין אם יש בו את הניחוחות המסוימים של ימי ילדותו או האם מסתתרים חלומות בתוך מרקם העץ המלא. הוא מסתכל על המטבח והוא רואה את המשפחה מתאספת בערב חורפי סוער ליד שולחן האוכל הכבד והמזמין. החלל מתמלא בניחוח נזיד מהביל ושיחה נעימה זורמת במטבח בין המחבתות היצוקות וסירי הנחושת הבוהקים בברק עמום ומסתורי. מה לו יעילות ומה לו אסתטיקה ועיצוב; כל מה שהוא מבקש הוא חלום נעים שרק מטבחים כפריים יכולים להגשים בצורה כל-כך מובהקת.

Similar Posts

2 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.