מיחזור אלומיניום
מה חדש

מיחזור אלומיניום – תשובות לשאלות נפוצות

אלומיניום הינה אחת המתכות הנפוצות ביותר בכדור הארץ. בנוסף היא גם מאוד מבוקשת בענפי תעשייה רבים וזאת משום תכונותיה הייחודיות שכוללות אפשרויות חיתוך נוחות, יכולות בידוד מעולות, חוזק, עמידות בפני חימצון וריקבון, ועוד מאפיינים שלא ניתן למצוא בסוגי מתכות אחרים. לכן גם מתבצע מאמץ אדיר להחזיר לשימוש את החומר ולמנוע את הטמנתו באדמה עם שאר סוגי הפסולת שנזרקים בפחים ואתרי ההטמנה הרגילים. כיצד? באמצעות הקפדה על תהליכי מיחזור אלומיניום. הנה הרחבה בנושא זה.

האם חייבים למחזר אלומיניום?

כיום אין חובה עבור מי שמחזיק באלומיניום לפעול למען מיחזור שלו. שלא כמו סוללות ומוצרי אלקטרוניקה, גם מי שעוסק בייבוא, ייצור או שיווק של אלומיניום אינו מחוייב במיחזור. מה כן חובה לעשות? לא להשליך פסולת אלומיניום במקום שאינו מיועד עבורה, במיוחד אם מדובר במקום עבודה או עסק, אז הענישה יכולה להסתכם בקנסות כבדים ואף באישומים פליליים. פעולת המיחזור מהווה למעשה דרך נוספת להימנע מהשלכת הפסולת במקום שאינו מאושר לכך על פי חוק.

כיצד ניתן לבצע את פעולת המיחזור?

הדרך הטובה והיעילה ביותר היא פשוט לפנות אל חברת מיחזור מקצועית. חברה שכזאת מבצעת איסוף של פסולת האלומיניום באמצעות צי משאיות המופעל על ידה או קבלנים מטעמה. פעמים רבות ובהתאם לכמות פסולת האלומיניום ושאר חומרי הפסולת במתחם (למשל, פסולת אלקטרוניקה, פסולת מתכות אחרות וכו'), ייתכן בהחלט ופעולת הפינוי לא תכלול שום עלויות מצד מזמין העבודה, הכל יתבצע על חשבון חברת המיחזור, שלעיתים אף תשלם תמורת האלומיניום שתפנה. הסיבה לכך היא העובדה שאותה פסולת בסופו של דבר הופכת לחומר גלם לייצור ולכן שווה כסף עבור החברה המפנה.

דגשים בבחירת חברת המיחזור

חשוב מאוד שלא להסכים באופן אוטומטי לכל הצעת מחיר גבוהה ומפתה שמציעה לכם חברה לא מוכרת, אלא להתקשר אך ורק עם חברת מיחזור שמחזיקה באישור המדינה לתת שירותים בתחום. מדוע? מאחר ובפועל ישנם קנייני מתכות רבים שמעוניינים לשים ידם על המתכת הכה שימושית ומשתלמת במכירתה, אך לא כולם באמת מקפידים על ביצוע התהליך בצורה מסודרת, מה שיכול לסבך את מזמין העבודה מבחינה ביורקרטית או משפטית.

כאשר מבצעים מיחזור אלומיניום דרך חברה שפועלת באישור המדינה, ניתן להיות רגועים באשר לשלמות התהליך. תקנים בהם מחזיקה החברה (כגוןISO 9001 ו- ISO 14001) הם עוד דבר שחשוב לבדוק, מאחר והם מצביעים על יכולות ניהול גבוהות של השירות הניתן והתנהלות פנימית תקינה.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.