מיחזור ברזל - מדוע גם לכם כדאי למחזר?
מה חדש

מיחזור ברזל – מדוע גם לכם כדאי למחזר?

אחד החומרים השימושיים ביותר עבור האדם הוא הברזל. הוא משמש לטובת ייצור של מוצרים רבים שכולנו משתמשים בהם, כשגם בענף הבנייה נעשה בו שימוש רב. הביקוש הרב גורם לכך שכמות הברזל בעולם פוחתת עם השנים, מה שמחייב אותנו להתחיל ולנסות למחזר כמה שיותר ממנו. קיימות גם סיבות נוספות שבגינן מיחזור ברזל הוא דבר כל כך חשוב ומייד תבינו מהן וכיצד חברת מיחזור מקצועית תוכל לייעל עבורכם את כל התהליך.

לעולם נקי יותר

ברזל הינו חומר שאותו כורים ממעמקי האדמה בצורה של עפרה שאינה נקייה. תהליכים רבים עוברת העפרה עד שהברזל שבה מופרד משאר המתכות והחומרים האחרים בתערובת, בתהליך שצורך אנרגיה רבה וגורם לזיהום אוויר חמור. תהליכי המיחזור הוכחו ככאלה שדורשים פחות אנרגיה ועל כן גם מזהמים פחות בצורה משמעותית, כך שמי מכם שיקפיד על תהליכי מיחזור ברזל באופן קבוע, למעשה יעזור לשמור על העולם של כולנו נקי יותר.

כדי לא להסתבך עם רשויות החוק

על פי חוקי מדינת ישראל, חל איסור חמור על השלכת פסולת במקום שאינו מיועד לכך. הדבר אינו פוסח על פסולת הברזל באשר היא, כאשר מי שעובר על החוק צפוי לקנסות גבוהים ובמקרה של כמויות גדולות ו/או ארגונים ומקומות עבודה, האישומים יכולים להיות גם פליליים.
הדרך הטובה ביותר להימנע מהסתבכות עם החוק היא פשוט להתקשר עם חברת מיחזור שעובדת באישור המדינה. היא כבר תדאג להגיע עד אליכם, לאסוף את כל הפסולת ולהעבירה למרכזי מיון, מחזור והטמנה מסודרים.

להרוויח כסף מהפסולת

הברזל שברשותכם אולי נראה כפסולת בעיניכם, אך עבור חברות מיחזור מדובר בחפצים בעלי ערך רב, כך שבמקרים מסויימים הן ישמחו לרכוש אותם מכם תמורת כסף מזומן. אותן חברות רוכשות את הברזל ולאחר תום תהליכי המיחזור מוכרות אותו ומפיקות ממנו בעצמן רווחים. מחירי הגלם של הברזל נשארים שפויים הודות להשבתו לשימוש חוזר מתוך הפסולת כך שהרווח שלכם הוא למעשה כפול.

כיצד מתבצע תהליך המיחזור באמצעות חברה מקצועית?

בין אם מדובר בברזל נקי או בברזל שנמצא בתערובת (כחלק בלתי נפרד ממוצר מסויים), חברת המיחזור תדאג להגיע ולפנות אותו מכם אל מרכזי מיון מסודרים. שם הברזל יופרד משאר החומרים האחרים בפסולת ויעבור למפעל התכה. על פי הבדלי טמפרטורות של התכה, הברזל יופרד סופית משאר החומרים, יזרום לתבניות מיוחדות ויתקרר בהן עד שייווצרו ממנו מטילי פלדה לשימוש חוזר לכל צורך שהוא.

השירות אינו אמור לעלות לכם כסף וניתן להזמינו באופן קבוע או באופן מזדמן, על פי כמות פסולת הברזל שאתם מייצרים.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.