פחחות נחושת
מה חדש | עיצוב פנים

נחושת, אמנות ועיצוב

אני חושב שכל אחד מאיתנו זוכר איזשהו כלי נחושת מבית הסבא והסבתא. אני בטוח שיצא לכל אחד מאיתנו לראות כיצד נחושת יכולה להיות חומר גלם מעולה לאומנות, לעיצוב, לכלי בית ולקישוט. כמי שמאוד אוהב נחושת יצאתי למסע חיפושים ביוטיוב כדי להביא לכם דוגמאות שונות לדברים השונים והיפים שאפשר לעשות עם נחושת.

נפתח עם הסרטון הבא על מנחם גושר, אמן נחושת ישראלי. תוכלו לראות כמה דברים אפשר לעשות כשיש כישרון, ידע והשראה:

בסרטון הבא אפשר לראות כיצד חורטים על נחושת: החומר משמש למעשה כבסיס לעבודת האמן – כמו בד לצייר.

עם נחושת אפשר לקשט חלקים שונים של הבית. בסרטון הבא – לצערי אינני יודע מי היוצרת – אפשר לראות כיצד מוסיפים מגע אישי לדלת כניסה רגילה:


נעבור אל העולם הגדול. אמנית אמריקאית מציגה בסרטון הבא את הדברים שהיא עושה עם נחושת. מדובר באמנות דקורטיבית משהו שמזכירה לי קצת דברים מהבית של סבתא שלי. יש גם כמה יצירות בעלות עניין ומקוריות.


אמן אחר תוכלו לראות בסרטון הארוך הבא. אתם יכולים להתעלם מהדיבורים של המנחה ושלו ולהתרכז ביצירות השונות שהוא יצר. יפה? אולי, לפחות בחלק מהמקרים. מעניין? תמיד.


ואל תפספסו את הסרט הבא: מכונית מכוסה בעבודת נחושת. יפה? זה כבר עניין של טעם.


קצת יותר ברצינות: אמנות נחושת עתיקה. בואו למסע קצר בזמן כדי לראות כיצד תרבויות עתיקות עיבדו נחושת ועיצבו אותה.


ובחזרה מיד לזמננו. תכשיטים מנחושת הם מאוד פופולאריים ובסרטון הבא תראו מבחר תכשיטים שהוכנו מנחושת ממוחזרת: גם יפה, גם מקורי וגם תורם לשמירה על הסביבה.


ומי שרוצה להכין בעצמו תכשיטים מנחושת יוכל להיעזר בסרטון הבא. הוא מציג כיצד אפשר להכין צמיד אישי עם אותיות מדסקית נחושת (שייבה, בעברית.)


והנה יוצרת תכשיטים שמדגימה כיצד היא עושה תליון מנחושת:


לסיום: יצירת אומנות, אולי. בסרטון הבא תראו בחור שהזמין, וקיבל, תבליט נחושת של נעל הספורט האהובה עליו. הוא מתכנן סדרה של תבליטים כאלה של כל נעלי הספורט האהובות עליו.


ועל זה נאמר: על טעם ועל ריח אין להתווכח.

***

מוגש בחסות אחים שחם – מומחים בחיפוים, גגות ופחחות איכותית.

גגות נחושת

 

Similar Posts