פורץ כספות
מה חדש

פורץ כספות

יש לכם כספת בבית או במשרד שמכילה רכוש יקר, נשק או מסמכים מסווגים? תוהים מה יקרה במידה ותאבדו את המפתח או שתשכחו את הקוד?

אין ספק שזו סיטואציה לא נעימה – לעמוד חיוורים וחסרי אונים וחיוורים מול הכספת שלכם ללא שום יכולת לפתוח אותה. חשוב לדעת, כי במקרה כזה אין מנוס מלהזמין פורץ כספות שיפרוץ פיזית את הכספת. במאמר הבא תמצאו שאלות ותשובות נפוצות על פריצת כספות.

פורץ כספות? נשמע קרימינלי…

ממש לא. פריצת כספות אינה פלילית אלא מקצוע חוקי לכל דבר, שמצריך רישיון פריצה לכספות ולמנעולים מטעם המדינה ותעודת יושר מטעם המשטרה.

אז מי הוא פורץ כספות? פורץ כספות הוא למעשה מנעולן שמומחה במבנה, במנגנון הבריח ובמערכת הנעילה של כספות. ע"י שימוש במגוון כלי פריצה, הוא יכול לחדור את הגנת הכספת ולפרוץ אותה.

אבל רגע – מדוע לקרוא לפורץ הכספות במקום לנסות ולפרוץ את הכספת לבד? לא חבל על הכסף?

אם אתם לא רוצים לגרום לכספת שלכם נזק ולהשבית אותה משימוש, כדאי שתוותרו על כל ניסיונות הפריצה שראיתם בסרטי פעולה הוליוודיים. בניגוד למה שראיתם בסרטים, במציאות קשה לפרוץ כספות. הן עשויות מפלדה חזקה, בעלות מערכות נעילה מורכבות וקשה להזיזן. פריצה של כספת עלולה להימשך מספר שעות. לכן, אין זה מקרי שפורצי כספות הם מחושבים, סבלנים וגם זהירים מאוד בעבודתם. מכיוון שבזמן הפריצה הכספת עלולה להינזק, הם מנסים ככל האפשר למזער את הנזק לכספת, כדי שלא להוציאה משימוש.

לאחר שהכספת תיפרץ, פורץ כספות יוכל להחליף מנעול ולתקן את הנזקים, במידה ונגרמו. אם הכספת שלכם גדולה ויקרה, בוודאי תעריכו מאוד את העובדה שתוכלו לחזור ולהשתמש בה שוב.

מה חשוב לדעת, כשבוחרים פורץ כספות?

מאחר ומדובר באדם זר שמקבל גישה לכספת היקרה שלכם, חשוב לוודא שמדובר באיש מקצוע אמין וישר, שמחזיק בכל התעודות הרלוונטיות וצבר ניסיון רב בפריצת כספות.

רק פורץ כספות מקצועי, מיומן ומורשה, הוא בעל היכרות מעמיקה בסוגי כספות ויוכל להציל את רכושכם ללא פגע ואת הכספת. אחרי הכל, יש מגוון רחב של סוגי כספות בשוק: כספות בעלות מנעולי צירופים, כספות דיגיטליות, כספות ביומטריות הפועלות על זיהוי טביעת אצבע, כספות עם מפתחות ועוד. כל סוג מצריך שימוש בציוד ובדרך פעולה שונים.

באילו מקרים צריך פורץ כספות?

במידה ותקבלו כספת בירושה, ללא מפתח.
כשתרצו לרכוש כספת ותהיו מעוניינים בקבלת ייעוץ מקצועי.
במידה ותהיו מעוניינים להחליף את מנעול הכספת למנעול משודרג ומאובטח יותר.
במקרה שהמנעול התקלקל, נשבר או אבד.
במידה ושכחתם את הקוד לכספת.

מה כדאי לדעת, כשבוחרים כספת?

מעוניינים לרכוש כספת? בין מגוון הכספות תמצאו גם כספות זולות במיוחד. עם זאת, כדאי להיזהר מרכישתן, מפני שלרוב מדובר בכספות באיכות ירודה עם אורך חיים קצר במיוחד.

עם זאת, חשוב שתדעו שלא תמיד הכספת היקרה היא הטובה והמתאימה ביותר לצרכים הספציפיים שלכם. כדאי לשמור על פרופורציות ולא להיסחף לרכישת כספת שמחירה יקר יותר מכל מה שהיא אמורה להכיל. לפעמים, כספת סטנדרטית מחברה מוכרת ובעלת מוניטין, תספיק.

במידה ויש לכם בעיית זיכרון כדאי שתרכשו כספת דיגיטלית שגם מגיעה עם מפתח תואם. אם תשכחו את הקוד, עדיין תוכלו לפתוח את הכספת עם המפתח.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.