פנג שואי
מה חדש | עיצוב פנים

פנג שואי בכסף קטן – חמש עצות שישנו לכם את האנרגיות

איני חושבת שיש אזרח במדינת ישראל שעוד לא שמע את צירוף המילים האקזוטי "פנג שואי". מדובר בתורת עיצוב הבית מסין, שמדברת על השפעות של הסביבה שלנו על חיינו, על הכבוד לטבע שצריך להיות בכל בית, ועל הזרימה של האור והאוויר. כל זה נראה כיף – השאלה היא עד כמה זה מעשי.

מבחינתי, הבעיה שתמיד ראיתי בפנג שואי היא שאת צריכה להזיז לגמרי את כל הבית, להשקיע המון כסף בריהוט ועיצוב – באופן כללי רצוי להחליף גם את החלונות והדלתות – ואין לזה סוף.

אבל כשהתחלתי לבדוק את הנושא לעומק, גיליתי שטעיתי – ובגדול. אפשר להכניס הרבה מרוח הפנג שואי לבית שלנו בהשקעה מינימלית של זמן וכסף. קבלו חמש עצות שיזרימו לכם אנרגיה טובה לבית ללא צורך להזעיק אדריכל ומעצב פנים, ומבלי לשבור חסכונות.

קנו מזרקה קטנה לסלון.
.

 

מים זורמים הם האנרגיה הטובה והטהורה ביותר. יש בהם את העוצמה והרוך – שני הדברים החשובים ביותר לחיינו. מים זורמים אמורים להביא לנו את השפע, ולכן ראוי להציב מזרקה במרכז הבית – בסלון – כך שכיוון זרימת המים יהיה מהדלת פנימה.

לפי הפנג שואי, אזור השפע של הבית הוא דרום-מזרח. אם מתאים לכם להשקיע מזמנכם ולחפש כיוונים, מומלץ שתציבו את המזרקה באזור הדרום-מזרחי של הדירה. מזרקות כאלה אינן זולות, אך גם לא יקרות במיוחד. למעשה, זו קנייה שכל אחד יכול להרשות לעצמו – או לבקש ממשפחתו להעניק לו ליום הולדת, למשל.

המזרקות מעוצבות במגוון דרכים. אני אוהבת את האבן הטבעית ואת המינימליזם, אבל יש גם עיצובים מורכבים יותר שכוללים כד וצמחים חיים, כמו בתמונה.

סדרו את חדר השינה.
.

 

כאן אתם לא צריכים לקנות כלום – רק לזרוק.

הביטו לרגע בתמונה ואז הגניבו מבט אל חדר השינה שלכם. אתם מבחינים בבלגאן? הנה חדשות לא ממש משמחות: לפי הפנג שואי, חוסר סדר בחדר שינה מפריע לא רק לאיכות השינה, אלא גם לחיי המין.

האנרגיה לא זורמת טוב כי היא כל הזמן "נתקעת" בחפצים, וזו לא תופעה רצויה בחדר שהשהייה בו אמורה דווקא לספק לכם מנוחה וכוח.

השורה התחתונה: לזרוק את כל מה שלא נחוץ, לסדר את הארון ביסודיות, לכסות את המיטה בכיסוי חלק ונאה, ולהשאיר בחדר מקום לנשום. והכי חשוב – לאפשר מקום לזרימת האוויר והאור.

הדליקו נרות.
.

 

מדהים שעם כל הטכנולוגיה סביבנו, הלהבה הקטנה הזו עדיין מדברת אלינו בשפה שאנחנו מבינים. אש חיה, גם אם היא קטנה – שלהבת הנר – תמיד משרה עלינו שלווה, רוגע, יציבות. זה מה שהרגישו, ודאי, אבות אבותינו, שעבורם המדורה היתה המקור לביטחון ולהישרדות. הדליקו נרות, רבותיי, ולא רק בחנוכה. היום ניתן למצוא בשוק נרות בכל צבע, גודל וצורה, ובמחיר סמלי של כמה שקלים בודדים.

את הנרות, לפי הפנג שואי, יש להדליק בחלק הצפון-מזרחי של הבית, זה יעניק לבית יציבות ושלווה. מלבד זאת, כדי שהאנרגיה השלילית לא "תיתקע", ניתן להדליק נרות במעברים ובפינות. גם צבע הנר הוא משמעותי. הנרות הכחולים מרגיעים. הנרות הוורודים נותנים חיוניות ובריאות לילדים. הנרות האדומים מושכים שפע כלכלי וגם מעוררים אנרגיה מינית, לכן מומלץ להדליק אותם בחדר השינה אם אתם רוצים לשפר את "מצב היחסים" (הפינה המומלצת להדלקת נרות בחדר השינה היא דרום-מערב). למסיבות יתאימו יותר נרות בצבע כתום, ירוק וצהוב – הצבעים האלה מביאים שמחה, אופטימיות ושלום.

תלו קריסטלים.
.

 

לפי הפנג שואי, לקריסטלים יש יכולות מדהימות בכל מה שקשור לאנרגיית החיים (צ'י). הם יכולים לאגור אותה ולפזר אותה באופן נכון בסביבתם, מה שעשוי להשפיע על חייכם לטובה בכל תחום אפשרי, מבריאות ועד זוגיות. וגם אם אתם לא בקטע של להאמין בצ'י, קריסטלים הם דבר יפה, אם רק מקפידים לנקות אותם מדי פעם (לפי הפנג שואי הם אוגרים לא רק אבק אלא גם אנרגיה שלילית, שהם ספגו מהסביבה שלנו).

אפשר לתלות פעמוני רוח מקריסטל היכן שיש משבי רוח מדי פעם – מול החלון או במרפסת. הצלילים שהם מפיקים משרים שלווה על רובינו. רק השגיחו שלא לאפשר לרוח חזקה מדי לחדור לחדר – הקריסטלים שבירים.

קשטו את המדף והזמינו את השפע.
.

 

לפי הפנג שואי, הטבע מורכב מחמשת היסודות – אש, מים, אדמה, מתכת ועץ. לכל אחד מהם יש מאפיינים, סוג מסוים של אנרגיה שבני האדם בנויים לספוג, ועוד. לכן קישוט המדף בחפצים שקשורים ליסודות אלה, יכול לסייע באיזון של כל הכוחות הפועלים בחיינו (וגם אם אנחנו לא מאמינים בכך, זה יפה, אז למה לא לנסות?).

למשל, במסורת הפנג שואי נהוג להציב את "עץ הכסף", שבמקום עלים יש לו אבני חן קטנים, בחלק הדרום-מזרחי של הבית המסמל שפע כלכלי. גם הצדפים מסמלים הצלחה בתחום הכספים, ואותם יש להניח בסלון או באמבטיה. יש משמעות, בין היתר, גם לפסלון של צפרדע, לפירמידות קטנות ולפרחים.

אם אין לכם כוח להתעמק בכיוונים ובמשמעויות ביסודות, לכו עם האינטואיציה שלכם: רכשו מה שיפה בעיניכם ומשרה עליכם אווירה נעימה והניחו במקום שנראה לכם הרמוני ונחמד. לרוב, אנחנו לא טועים בדברים כאלה, כל שנדרש זה להקשיב לעצמנו.

המכשול העיקרי אצלנו הוא "חבל לזרוק". אנחנו נמנעים מלהיפטר מחפץ שלא עושה אותנו מאושרים. זכרו שחפץ שאתם אינטואיטיבית "לא סובלים", כאילו ללא סיבה, עלול באמת להיות משהו ש"תוקע אתכם בחיים". אל תהססו להעביר אותו הלאה, ועצבו את ביתכם בשמחה.

***

מוגש בחסות טיפול בגלי הלם – הטיפול בגלי הלם הינו טיפול חדשני, מוכח מדעית ואפקטיבי ביותר, אך עם זאת הוא חייב להתבצע ע"י אנשי מקצוע. הטיפולים מתקיימים ב"מרפאת מומחים משולבת" המתמחה בכאב ומאגדת בתוכה את מיטב הרופאים המומחים בצפון הארץ ביניהם אורתופדים מומחים, נוירולוגים, כירופרקטים ועוד מטפלים רבים ושונים.

טיפול-גלי-הלם

 

Similar Posts