גינה וגן | מה חדש | עיצוב פנים | שיפוץ ובנייה

פרגולות חשמליות: מילון מונחים

פרגולה: שם כולל לסוג של סוכך למרפסת, גינה או חצר שמבוסס על מסגרת קבועה והצללה חלקית. המילה הגיעה לעברית מלטינית דרך האיטלקית והאנגלית.

פרגולה חשמלית: סוג של פרגולה שמאפשרת לבחור בין הצללה מלאה, חלקית או בלתי קימת. מאפשרת ללקוח לא להסתפק בתצורה אחת של צל ומעניקה לו את היכולת לבחור בין כמה אפשרויות. הסגירה והפתיחה של ההצללה מתבצעות בעזרת מנוע חשמלי.

פרגולה חשמלית 2 מצבים

קונסטרוקציה: המסגרת של הפרגולה שעליה מורכבת מערכת ההצללה. הקונסטרוקציה יכולה להיעשות ממגוון חומרים (עץ ומתכת, לדוגמה); היא יכולה להיות מקובעת לאדמה או לקיר; היא יכולה גם להיות תלויה באוויר ומחוברת רק בשתי נקודות לקיר ללא תמיכה מהאדמה. הקונסטרוקציה מוצעת במגוון דגמים, צורות ועיצובים ומאפשרת ללקוח לשלב אותה בעיצוב קיים או להוות עוגן לעיצוב מחדש של חלל, מרפסת, חצר או גינה.

שלב, שלבים: על הקונסטרוקציה – המסגרת – מורכבים השלבים שקובעים את כמות הצל שמספקת הפרגולה. בפרגולה חשמלית השלבים יכולים להסתובב על ציר – מה שמאפשר את הפתיחה ואת הסגירה של הפרגולה. השלבים – כמו המסגרת – יכולים לבוא במגוון חומרים, צבעים, צורות ועיצובים.

רפפה: שם נוסף לשלב, בעיקר מהסוג המסתובב.

מרזב, מרזב אינטגראלי: פרגולה חשמלית שניתנת להיסגר חייבת מערכת ניקוז כדי שהגשם לא יכביד על המסגרת. ברוב המקרים המרזב מהווה חלק מעיצוב הפרגולה והוא משולב בצורה הכללית שלה.

סבסוב: התנועה של השלבים נקבעת מראש והיא אחד מהמאפיינים של הפרגולה החשמלית הנפתחת. כאשר בוחרים דגם חשוב לבדוק את מידת הסבסוב כדי להכיר את הגמישות של הדגם ולדעת עד כמה הדגם מציע גמישות למשתמש.

התאמה לחורף: לא כל פרגולה חשמלית מותאמת לחורף. אם השלבים עמידים למים ומונעים כניסה של מים הרי שניתן לדבר על התאמה לחורף. כמו כן חשוב לבדוק אם החומרים שמהם עשוי הדגם עמידים בפני פגעי מזג האוויר או שמא מדובר בדגם שצריך לפרק לפני החורף (ואז מוטב לוותר עליו ולחפש דגם מוצלח יותר ועמיד יותר.)

פרגולה סגורה בחורף

אחוז אטימה: עד כמה הפרגולה, כאשר היא סגורה, מונעת כניסה של מים לאזור שמתחתיה.

מסך הצללה: ישנם דגמים שמגיעים עם אפשרות לספק הצללה לא רק מלמעלה אלא גם מהצד. מסך הצללה שכזה יכול להיות בעל יכולת פתיחה וסגירה והוא מגדיל את הגמישות של ההצללה ומוסיף נוחות ליושבים מתחת לפרגולה.

הצללה מלאה

פרופיל: החלקים שמרכיבים את המסגרת צריכים להיות עמידים, חזקים ויציבים. פרופיל, בכל הנוגע למערכות הצללה, נמדד במ"מ ונותן לנו מושג על חוזק המסגרת ועל המשקל שלה.

***

המאמר נכתב בחסות סוככי תבל – מייצרת ומשווקת סוככים, מרקיזות, הצללות ופרגולות אלומיניום חשמליות .חברת סוככי תבל היא בעלת 25 שנות ניסיון.

סוככים ופרגולות

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.