מה חדש | עיצוב פנים | עשה זאת בעצמך

צבעים וילדים: שמונה טיפים שימושיים לצביעת חדר ילדים

לצבעים שמקיפים אותנו יש השפעה על ההתנהגות ועל התודעה שלנו – הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בסביבת ילדים. כפי שחשוב להקפיד על השמעת מוזיקה או שימוש במשחקים מוטוריים, כך חשוב ליצור סביבה עשירה בצבעים וגוונים שמעוררים גירוי חושי העוזר להתפתחות הילד ומסייע בפיתוח הדמיון.

רעיון עיצובי מנחה

קונספט עיצובי הוא חשוב וכדאי להחליט עליו מראש. מדובר בקו מנחה שיסייע בבחירת הצבעים. כאשר יש רעיון כללי, הוא מנתב אותנו בלקיחת החלטות. דוגמה אחת לקונספט יכולה להיות תחום עניין של הילד כמו כוכבים בחלל; דוגמה אחרת יכולה להיות סיפור כמו פו הדוב או נושא כמו פיות.

עבור ילדים מתבגרים עדיף לצבוע את החדר בגוונים ניטראליים יחסית כך שהחדר לא יהיה מזוהה עם בנים או בנות באופן מובהק. את הסטייל אפשר להגדיר יותר על ידי טקסטיל, גופי תאורה או אביזרים נלווים.

 עבור ילדים מתבגרים עדיף לצבוע את החדר בגוונים ניטראליים

באיזה סוג צבע לבחור?

לילדים יש נטייה להשאיר "מזכרות" לא רצויות על הקירות. דוגמאות שכיחות כמו טביעות של אצבעות, סימני עפרונות צבעוניים, בוץ מנעליים, כתמי קטשופ ומה לא… איך נמנעים מכך? האמת שלא ממש נמנעים כי ילדים נשארים ילדים, אבל מה שניתן לעשות הוא לבחור צבע ייעודי שמאפשר תחזוקה פשוטה וניקוי קל.

המלצה של טמבור- סדרת הצבע 'סופרקרילקלין' מדובר בצבע רחיץ באופן מיוחד וגם ידידותי לסביבה שמאפשר שמירה על קירות נקיים לאורך זמן, בעיקר בזכות נוכחות של  טפלון בצבע (כן – טפלון כמו בכלי הבישול במטבח).

אפקטים על צבע

אפקטים שמוסיפים על שכבת צבע יכולים להוסיף מרקמים ורבדים שיוצרים עניין נוסף.

המלצה של טמבור- אפקט הפנטזיה, שמקנה לקיר מראה עשיר במיוחד. לאחר שצובעים את הקיר בגוון חזק – ועדיף מתוך סדרת הצבעים סופרקריל 2000 – ניתן להוסיף את האפקט, ולקבל ממלכה פרטית שלקוחה מעולם הפנטזיה.

אפקט נוסף הוא אפקט העננים שאפשר להשיג אותו על ידי ערכת הצבע "פנטזיה ווש". זהו אפקט שגם אם תתנסו בו בפעם הראשונה תוכלו לחוות איך כל אחד יכול להיות אומן,  וליצור לעצמו את הקיר המושלם בלי טעויות.

 אפקט העננים שאפשר להשיג אותו על ידי ערכת הצבע "פנטזיה ווש"

ניסוי וטעייה

כמו שציירים ואמנים מבצעים סקיצות רבות לפני שהם ניגשים למלאכה, כך מומלץ להתנסות עם הצבעים שבחרתם על גבי משטח נסיוני לפני שניגשים לעבודה. התנסות עם צבע יכולה לתת לנו מושג איזה מראה עומד להתקבל, כמה שכבות כדאי לנו למרוח על מנת להשיג את הגוון הרצוי – כהה או בהיר רווי או שקוף. אם מדובר בשבלונות של עיטורים אז מומלץ עוד יותר להתאמן על מנת לחסוך זמן רב בתיקונים.

טיפ של מקצוענים

כאשר רוצים לצבוע שני קירות הניצבים זה לזה בשני צבעים שונים נתקלים באתגר לא פשוט: שמירה על קו חיבור נקי בלי שצבע מקיר אחד 'יגלוש' לקיר השני. איך עושים זאת?

המלצה של טמבור– מדביקים פס של נייר דבק (מהסוג החלש שלרוב בא בצבע צהבהב) על גבי אחד מהקירות לכל אורכו בצורה מדויקת בלי שהוא יעלה על הקיר השני. צובעים קודם קיר אחד – עדיף את זה מבין השניים שהוא בעל גוון בהיר יותר. צובעים אותו היטב עד הסוף: אפשר שהצבע 'יצא מהקווים' ויעלה על נייר הדבק. מחכים ששכבת הצבע תתייבש, מסירים את נייר הדבק ומבצעים את אותו תהליך על הקיר השני. את ניר הדבק יש להסיר בזהירות רבה. יכול להיות שמעט מהצבע ירד עם הסרת  נייר הדבק – אל דאגה, אפשר לעשות תיקונים עדינים עם מכחול דק.

למראה מושלם

את המשקופים של החלונות והדלתות רצוי לצבוע בגוון זהה לגוון הקירות.

המלצה של טמבור– להשתמש בסדרת צבע  'פוליאור' על בסיס מים שמיועד לעץ או מתכת.

היעזרו בילדים

אם הילדים גדולים מספיק מומלץ להתייעץ איתם בכל הנוגע לבחירת הצבעים ואף להיעזר בהם בתהליך הצביעה. ילדים הם צבעים מצוינים וחוץ מזה כך הם ירגישו מעורבים ואחראים יותר על שמירת נקיון החדר.

המלצה של טמבור- סדרת צבעי 'סופרקליר', צבעים אקריליים על בסיס מים ולכן קלים מאוד לניקוי (אם במקרה טפטף או נשפך),  מיועדים לצביעה עם רולר, ואינם רעילים.

צבעים ברהיטים

כאשר רוצים לחדש רהיטים בחדר ילדים רצוי לבחור צבעים ירוקים – כלומר כאלו שלא פולטים חומרים מזיקים או רעלים, אבל גם צבעים עמידים מאוד – שלא יינזקו בקלות מכתמים ושריטות.

המלצה של טמבור– צבע 'פוליאור' שזמין בשני סוגים של גימור מבריק או מט: צבע על בסיס מים. זהו צבע קל מאוד למריחה ולתחזוקה, כלומר מריחה חוזרת של צבע. וחשוב מכך – זהו מוצר בעל תו ירוק של מכון התקנים הישראלי.

הכתבה באדיבות טמבור – www.tambour.co.il

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.