גיזום עץ מנגו
גינה וגן | מה חדש

גיזום עץ מנגו – מיתוסים נפוצים שצריך לנפץ

עץ המנגו מצא לעצמו פינה חמה אצל ישראלים רבים שמגדלים אותו בחצר ביתם. מדובר בעץ שאינו מלכלך יותר מדי, המראה שלו אקזוטי והוא מניב פירות טעימים כל כך, שעבורם שווה מאוד לחכות כל שנה מחדש. אלא שרבים מבעלי עצי המנגו אינם מפיקים את המקסימום מהעצים שלהם, על פי רוב עקב פעולת תחזוקה שאינה נכונה. כלומר, בעיות בכל מה שקשור לגיזום שלהם.

בשביל שזה לא יקרה, מצאנו לנכון לנפץ בפניכם את כל המיתוסים המיוחסים לגיזום עצי מנגו, כך שתדעו כיצד לבצע את הפעולה בצורה הכי נכונה שיש.

"עץ מנגו גוזמים מהיום הראשון"

עץ מנגו הינו עץ טרופי שנועד לגדול פרא באזורים חמים ולחים של העולם. אנחנו כאן בישראל תרבתנו אותו באופן די מאולץ ואם לא די בכך, לעיתים אף מציבים אותו במקומות שמקשים עליו לגדול ולהתפתח. לכן, על מנת לאפשר לו לממש את שיא הפוטנציאל, גיזום עץ מנגו אינו צריך להתבצע בשלוש השנים הראשונות לחייו. יוצא דופן לכך הוא רק מצב בו מחלת עלים או ענפים תקפה את העץ ויש להסיר את הענפים החולים לפני שיהרסו את העץ כולו.

"עץ מנגו לא צריך אור"

להיפך! עץ מנגו צריך הרבה מאוד אור, אך לא יותר מדי! אנחנו יודעים שכבר שתלתם אותו ואין סיבה להזיז אותו ממקומו, אך עדיין תוכלו לשלוט על מידת האור שתחדור מבעד לענפים ותפגע בפרחים ובפירות המתפתחים וזאת על ידי גיזום נכון. במילים אחרות, חלק מהמטרות של פעולת הגיזום של עץ זה היא לפתוח מעין "חלון" שדרכו ייכנסו קרני השמש, יפגעו בפירות המתפתחים ויהפכו את ההתפתחות שלהם להרבה יותר יעילה ואיכותית.

"אפשר לגזום עץ מנגו לבד"

כל עץ אפשר לגזום לבד, אך רצוי שלא, שכן כל טעות הכי קטנה עלולה לפגוע בעץ בצורה חמורה. כך גם לגבי גיזום עץ מנגו שעדיף לבצע על ידי מזמרה חשמלית, בזווית של 45 מעלות בערך. בנוסף, כדאי מאוד לגזום לחלוטין את הענפים בעץ המנגו הקרויים "חזירים". אלו הם ענפים שמתפתחים מהר וכלל לא מניבים פרי, כך שלמעשה הם גונבים את המשאבים מהענפים שכן ברצונכם לטפח.

מעבר לזאת, אם מדובר בעץ גבוה, גיזום העץ צריך להתבצע עם בימת הרמה או סולם מתאים. נשמע מסובך? זוהי בהחלט לא משימה קלה ובשביל מה כל המאמץ והסיכון לכם ולעץ? הזמינו חברת גיזום והעבודה תתבצע בצורה מקצועית, יעילה ומוצלחת, תוך עיצוב צורת העץ לשביעות רצונכם המלאה.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *