בית נקי בחורף
גינה וגן | מה חדש

להשאיר את הלכלוך בחוץ: בית נקי בחורף

החורף מגיע, ואיתו מגיעים גם הגשם, הבוץ והרוח שמביאה איתה אבק דרכים. מי הגשם מנקים מדרכות וכבישים, אבל הבוץ מלכלך ומכתים, בעיקר כשהוא נדבק לנעליים ונכנס הביתה. איך בכל זאת מתגברים על הבלגן של החורף ומנקים את הבית היטב? ליקטנו עבורכם, בסיוע Best Clean – המומחים לניקוי יבש, כמה טיפים בנושא.

ניקוי בוץ

בין אם הילדים משחקים כדורגל ומלכלכים את הבגדים בבוץ, ובין אם אתם דורכים על בוץ בדרככם הביתה, ישר אל השטיח, התוצאה לרוב עגומה. כדי לנקות בגדים המוכתמים בבוץ מומלץ לפני ההכנסה למכונת הכביסה להשרות את הבגדים במים חמים, ואז לנסות להסיר את הבוץ באופן ידני. שטיח מוכתם בבוץ כדאי לשפשף על-מנת להסיר את הבוץ בעזרת מטלית טבולה בחומץ או אלכוהול.

 

למזער את הליכלוך

כדאי להציב שטיחון בכניסה לדירה ולהסיר את הבוץ מהנעליים בשפשוף הנעליים בשטיחון. אי אפשר לדעת מתי תדרכו על בוץ בחורף, ובכל מקרה כדאי להיות מוכנים להשאיר בית נקי. אם אין שטיחון, וגם אם יש, תמיד אפשר לחלוץ את הנעליים בכניסה. בית פרטי עם גינה או דירה עם מרפסת חשופים יותר לגשם ורוח, ועל-כן מומלץ לוודא שהדלתות והחלונות סגורים.

ניקוי ספות

בחורף, כשהגשם יורד בחוץ, מה יותר טוב מאשר לשבת על הספה ולשתות תה או קפה? עם כל הנוחות, חשוב להיזהר לא לשפוך את המשקה על הספה. אם בכל זאת שפכתם קצת, אל תשתהו ונקו את הכתם בעזרת מטלית רטובה. במידה ומדובר בספת עור, יש להשתמש במטלית יבשה בלבד. כתמי קפה על שטיח ניתן להסיר באמצעות חומץ וחומר ניקוי, ואפילו להשתמש בקצף גילוח.

 

ניקוי אבק

הרוח נושאת איתה אבק, שנערם על השטיח ובין חריצי הספה. ניתן להסיר את האבק מהספה באמצעות שואב אבק, אך בעדינות ובעזרת מברשת. את השטיח מומלץ להפוך מידי חודש, ולדרוך עליו כדי להסיר את האבק והפירורים המצטברים בין השערות והסיבים, ולאחר מכן לשאוב את האבק מהשטיח בשואב אבק.

ניקיון אחרי כלבים

הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, אך לאו דווקא גם הנקי שביניהם. כלב שמתרוצץ בחוץ בימי גשם יגיע לבית רטוב, ועל-כן כדאי במקרים אלה למנוע ממנו להסתובב בבית רטוב, ולייבש אותו כבר בכניסה לבית או בחדר המקלחת. אם הכלב עלה על השטיח או על הספה, יש לנקות את האיזור במטלית רטובה. שטיח רטוב מוביל ליצירת עובש ולריקבון הסיבים, ולכן רצוי לייבש את השטיח במפזר חום או בשמש (במידה ויש שמש באותו יום). את פרוות הכלב ניתן לנקות בעזרת מגב או מטאטא גומי.

חורף נקי לכם!

 

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.