מה חדש

לטפס על עץ גבוה? – ציוד הרמה שימושי לגיזום הבוסתן

כל אחד מאתנו חולם בסתר ליבו על בוסתן עצי פרי מפנק ומרגיע בחצר האחורית. אבל מי מאתנו שאכן נמנה על בעליו של בוסתן שכזה ודאי יודע כי כלי העבודה הרגילים, כאלה שניתן למצוא במגוון חנויות, פשוט אינם יעילים בטיפול ובאחזקה השוטפת של הצמחים והעצים.

גיזום העצים, במיוחד כאשר מדובר על עצים בעלי גובה רב, הופך למשימה מורכבת במיוחד שאנו נאלצים להתמודד איתה כל כמה חודשים. הטיפול הידני והשקעת זמן כה רב בטיפוח יכולה בהחלט להוביל להרמת ידיים מצד בעלי השטח ואפילו לגרום להם להרהר באפשרות של למכור אותו למרבה במחיר ולוותר על התענוג.

אז מה עושים כשעלינו לטפל בבוסתן רחב ידיים? כדי לענות על השאלה פנינו אל צוות המומחים של אתר http://www.zetagroup.co.il/ כדי לשמוע את חוות דעתם המקצועית ולחזור לכאן בכדי לספר לכם אותה.

מה היתרונות בציוד הרמה לגיזום הבוסתן?

צוות המומחים אליו פנינו העלה לפנינו נקודה מעניינת – כמה זמן אנחנו מבזבזים בניסיונות שלנו להגיע לחלקים הגבוהים של העץ כשאנחנו מטפלים בו? וכמה על פינוי הגזם, הענפים והעלים ושאר הפסולת שנוצרת במהלך העבודה? התשובה היא שמרבית הזמן בעבודת הגינון מתבזבז רק על ניסיונות שונים להגיע אל קצות העצים ועל פינוי ידני של הפסולת – ולא על עבודת הגיזום עצמה.

אחרי שהגענו לנקודה זו העלנו את השאלה הברורה: אז איך ניתן לשפר את היכולות שלו בנוגע לגיזום הבוסתן? צוות המומחים פרש לפנינו את מגוון הכלים הרב הזמין הקיים בשוק ויכול לקצר את העבודה ואפילו לסייע לנו להשיג תוצאה טובה יותר.

לאילו סוגים של ציוד הרמה אנו זקוקים?

קטגוריית ציוד ההרמה כוללת בתוכה מגוון רחב של כלים המיועדים למשימות שונות. בין הכלים הרבים נוכל למצוא גם כמה פריטים שיוכלו לסייע לנו בעבודת הגיזום הסיזיפית.

במות הרמה – במות ההרמה הן למעשה משטח ישר עליו נוכל לעמוד או להניח כלים אשר מתרומם מעלה בקלות על ידי שימוש בבוכנה הידראולית. השימוש בבמת הרמה מאפשר לנו לטפס גבוה אל צמרות עצי הפרי ולגזום אותן על פי הצורך בנוחות מרבית ובזמן קצר במיוחד.

 U7

עגלות שינוע – תפקידן של עגלות השינוי הוא כמובן לסייע לנו בשינוע הענפים שגזמנו אל נקודת האיסוף הסופי. נוכל לבצע את הפעולה ידנית, אך גם נוכל לקצר את זמן התהליך על ידי שימוש בעגלת שינוע ממונעת היכולה לסחוב משקל רב יותר ולא תדרוש מאתנו אפילו לדחוף אותה קדימה.

 U8

מלגזון– אם אנחנו עוסקים דווקא בגיזום של ענפים גדולים בעלי משקל רב נדרש למצוא פתרון יצירתי במיוחד בכדי לשנע את אותם הענפים או להעלותם אל עגלת איסוף. בדיוק כאן נכנס לפעולה המלגזון. את המלגזון תוכלו לשנע לשטח בקלות וליהנות מיכולת הרמה של עד 120 קילוגרמים בלי הרבה מאמץ.

 U9

 

ציוד הרמה – עלות מול תועלת

אחרי שסיימנו לדון בסוגיה של הציוד המתאים, חשוב שנתעכב ולו לרגע אחד על נושא העלויות. נכון, ציוד הרמה לרוב יהיה יקר יותר מרכישת ציוד גינון רגיל בחנויות המתמחות. אך התועלת הכלכלית תתבטא בחיסכון בזמן יקר ובעלויות התפעול הגבוהות של בעלי מקצוע חיצוניים.

חשבו לרגע: כמה זמן נדרש מכם להשקיע רק בפעולות האחזקה של הבוסתן? ציוד הרמה שימושי לבוסתן יכול לסייע לכם לבצע את אותה העבודה בשליש מהזמן ואפילו פחות.

***

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.