מה חדש | שיפוץ ובנייה

מהי בנייה קלה ומהם יתרונותיה?

שיטת הבנייה הקלה קיימת בישראל כבר ארבעים שנה, אך רק בעשור האחרון אנשים החלו להיות מודעים אליה וזאת בעקבות יתרונותיה הרבים והחינוך הסביבתי אותו החלה להנהיג מדינת ישראל והמשרד לאיכות הסביבה. מאמר זה יפרוש בפניכם כמה מהיתרונות של שיטת הבנייה הקלה.

בנייה קלה- היתרונות

  • איכות ועמידות- בבניה קלה שמים דגש על שימוש בחומרים איכותיים אשר יבטיחו לכם עמידות לאורך זמן. הלוחות בהם משתמשים גמישים ונעשה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
  • בידוד- קיים דגש על בידוד של הבית מפני רעשי חוץ ואיטום הבית מפני חדירת מים ואוויר קר וחם. הפרופילים, החומרים השונים ואופי הבנייה מפחיתים את יכולת הולכת החום והקור של הקירות – כך הבית שומר בתוכו על הקור בקיץ ועל החום בחורף. דבר זה מוביל לחסכון משמעותי בכל הקשור במיזוג וחימום הבית ובהוצאות על חשמל או גז. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי בניה קלה הנעשית מהרכבת פנלים העשויים מאלומיניום יציבה מאוד ויעילה גם במקרים בהם מתרחשת רעידת אדמה.
  • בניה קלה ומהירה- לוח הזמנים מוגדר מראש. הבנייה מדויקת ונמשכת לא יותר משלושה חודשים. כאן לא תשמעו את המשפט "תוכלו להיכנס לביתכם החדש תוך שנה, שנה וחצי". כדי לבנות במהירות נעשה שימוש בחומרים כמו גבס ואלומיניום.
  • עלויות- יש לקחת בחשבון כי אמנם העלויות של החומרים בהם משתמשים לבניית הבית יקרים יותר מאלו בהם משתמשים לבנייה הקונבנציונאלית בבטון, אך דבר זה משתלם לאורך זמן. כאן תדעו בצורה מדויקת מה יהיה העלויות שכן הכל מתוכנן ואין הפתעות מיותרות. בנוסף, זמן הבניה קצר יותר וכוח העבודה מצומצם יותר כך שהעלויות יכולות להיות נמוכות יותר.
  • עבודה מדויקת- כל החלקים מיוצרים במפעל וזאת לאחר מדידות מדויקות. החלקים מורכבים לאחר מכן באתר הבנייה, למשל מחיצות גבס.
  • רעש, פסולת וזיהום אוויר- רוב העבודה אינה נעשית באתר הבנייה אלא – כמו שציינו – במפעל. כך אין כמעט רעש ולא נגרם זיהום סביבתי כתוצאה מכלי רכב כבדים, אבק ופסולת בניין. בנייה כזו היא בניה ידידותית יותר לסביבה וזאת משום שהיא מבזבזת רק חמישים אחוזים מהאנרגיה המבוזבזת בכל אתר בניה בו מונהגת שיטת הבנייה הקונבנציונאלית.

 .

.

בניה מתועשת- פני העתיד

סיפרנו לכם על יתרונות השימוש בשיטת הבנייה הקלה שהיא סוג של בניה מתועשת. חשוב להבהיר כי בנייה קלה מיועדת לא רק לבנייה של בתים בסקטור הפרטי אלא גם משמשת מוסדות שונים, את התעשייה בישראל וגופים מסחריים רבים. מדי שנה, שיטת הבנייה המהירה, המדויקת והאיכותית מושכת רבים וכיום ניתן לראות שכונות ומבנים רבים המוקמים באמצעותה.

***

מוגש בחסות אורבונד – אורבונד מציעה לענף הבנייה קשת רחבה ועשירה של מוצרים ביניהם מוצרים בייצור מקומי ומוצרים המיוצרים על ידי חברת KNAUF הגרמנית.

גבס

 

 

 

 

 

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.