ארגון וסדר
מה חדש | עיצוב פנים

עושים סדר בבלגן של החורף

אין ספק שלעבור דירה בחורף, זה יותר כלכלי: מחירי הדירות יורדים וגם המובילים זולים יותר. מאידך, מזג האוויר הגשום לא מקל על המעבר, בלשון המעטה. אחד התענוגות המפוקפקים – להעביר למעונכם החדש את כל אותם החפצים שבקיץ הם פשוט נארזים ראשונים ונשכחים מיד, כי השימוש בהם הוא עונתי בלבד. הכוונה, כמובן, למטריות, מעילים, מגפי גומי, צעיפים, כפפות וכל יתר סממני החורף. ובכן, כל מי שעבר דירה אי פעם, מבין מיד שמה שחסר לנו בבלגן של הארגזים, זו המטריה המטפטפת של הילד בדיוק בכניסה לבית!

כדי לעשות סדר בבלגן ומיד, נביא מספר רעיונות אחסון נחמדים, שיעזרו להתגבר על הערבוביה החורפית. חלקם קלים ביותר ליישום מידי, וחלקם קצת יותר מורכבים, אבל את כולם ניתן להפעיל במציאות.
.

 

פיתרון גאוני וזול לאחסון מטריות (אחרי יבוש באמבטיה, כמובן. עוד לא המציאו פיתרון אחר לבעיית המטריה הרטובה…). מתקן לשקיות שנמכר באיקאה ובכל מקום כמעט, בכמה גרושים, הופך למתקן מטריות! רק צריך לתלות אותו בכניסה לבית ובגובה מתאים. אולי זה לא הדבר היפה ביותר בעולם, אבל בתור פיתרון זול, מידי ונוח – זה בהחלט עושה את העבודה.
.

 

פיתרון מעוצב יותר – יש מעמדים למטריות שלא עולים כל כך ביוקר והם מאוד יפים. צריך לבדוק באינטרנט ובמבצעים בחנויות גדולות. רק לפני שאתם קונים אחד, חשבו קודם מה בדיוק תעשו בו בקיץ! האם יש לכם מקום לשמור אותו או שהוא יכול לשמש למטרות אחרות?
.

 

מתקן "הוליסטי" שמאחד את ארון הנעליים, המתלה למעילים והמתקן למטריות. כל נגר מתחיל יכול לבנות מתקן כזה, אם כי זה דורש קצת חשיבה מרחבית. החומרים אמורים להיות זולים כי מדובר בעצם בפסים דקים יחסית של עץ. זה ודאי יהיה זול יותר מאשר לרכוש ארון לכניסה לבית, וגם תופס פחות מקום.
.

 

רעיון מעולה שאפשר לקנות בכל הום סנטר: מתקן מגבות לאמבטיה משמש לאחסון מגפי גומי של הילדים. אפשר לתלות אותו בחדר המדרגות או במסדרון. המגף פשוט נכנס הפוך בין המתלים ומחזיק בזכות החלק התחתון הרחב שעכשיו נמצא למעלה. יצירתיות בפעולה.
.

 

ועוד אחד – הפעם מדובר במתקן עומד ולא תלוי, אבל עדיין חוסך מקום ובלגן.

הרעיון הוא לחשוב על משהו שיחזיק את המגף הפוך ומסודר. מתאים ביותר למי שיש לו מרפסת או גינה, אז אפשר להשאיר שם את הנעליים לפני שנכנסים הביתה. במסדרון צר בדרך כלל עדיף מתקן תלוי.
.

 

רעיון עיצובי מקסים ששבה את לבי מיד – עץ מצויר על הקיר, כאשר "ענפיו" מכילים מספר מתלים לצעיפים או מעילים. עכשיו במקום בלגן של בגדי חורף על איזה מתלה מסכן, יש לכם יצירת אמנות שמשמחת את הלב ומשתנה בכל פעם שתולים עליה בגדים, תיקים או צעיפים אחרים.
.

 

רעיון עיצובי אחר (ומקסים לא פחות) שקל להכין בבית אם יש לכם גישה, ולו בסיסית ביותר, למקדחה ומברגה. לוקחים קרש רגיל לגמרי בכל צבע שאוהבים. מחברים אליו ארבע ידיות עגולות מעוצבות של דלתות לארונות (לרכוש בחנויות פרזול או נגרות באזור התעשייה הקרוב לביתכם). והנה יש לכם מתלה למעילים, כובעים וצעיפים שהוא גם יפה, גם מקורי וגם עוזר לשמור על סדר. נשאר רק לחבר לקיר ולהשתמש.

שיהיה מעבר קל וחורף נעים!

***

מוגש בחסות TDY Moving: הובלות במרכז בסטנדרטים אמריקאיים

הובלות גדולות

Similar Posts