ג'קוזי עשה זאת בעצמך
גינה וגן | מה חדש | עשה זאת בעצמך

רוצים לבנות ג'קוזי לבד?

מצד אחד המצב הכלכלי של רבים מאיתנו הוא לא משהו. מצד שני כולנו רוצים להתפנק – יהיה מי שיגיד שדווקא בזמנים קשים הפינוק הוא לא רק פינוק אלא הכרח. ניתן אמנם לטעון שבריכת ספא ביתית היא צורך כיוון שהיא תורמת לבריאות שלנו ולמצב הרוח שלנו אבל קשה להתחמק מכך שמדובר בסופו של דבר בהוצאה שיש מי שיבחר להימנע ממנה. הפיתרון למי שרוצה בריכת ספא ביתית אבל מבקש להימנע מלקנות אותה הוא לבנות בעצמו ג'קוזי ביתי.

צריך להקדים ולומר: לא מדובר בפרויקט פשוט. לפני שאתם לקחים על עצמכם את הביצוע חישבו היטב אם אתם יכולים לעמוד בזה אן שמא קניית מערכת ספא ביתית תהיה הפיתרון הזול והיעיל ביותר בשבילכם. בין אתם בטוחים שאתם רוצים לבצע את הפרויקט ובין אם אתם מתלבטים ורוצים לדעת עוד, הכנתי בשבילכם אוסף של קישורים מהאינטרנט שיסייעו לכם לבצע את הפרויקט או להחליט אם אתם רוצים לבצע אותו. תוכלו גם לקרא מעט על החוויה האישית של איילה שהתנסתה בבניית ג'קוזי ביתי.

המדריך הראשון שמצאתי, באנגלית, מפורט בצורה מדהימה ונועד לבניית ג'קוזי מרשים שנראה כמו משהו שקונים אצל המקצוענים: http://www.buildatub.co.uk/

מדובר באמת בפרויקט מאוד מרשים; פרויקט שדורש השקעה, ידע מקצועי ויכולת שאין לכל אחד. מבחינה של המדריך עלו בי מדי פעם תהיות אם כבר לא עדיף לקנות בריכה. עם זאת, חלק מהעניין של בניית ג'קוזי לבד הוא האתגר והיכולת לומר בסופו של דבר: אני בניתי את זה.

מצאתי גם מדריך קצר יותר שיש בו כמה רעיונות מעניינים: http://www.donlorenzo.eu/index.php?q=node/67

מדובר בתוצאה סופית שונה לגמרי – קצת מאולתרת וקצת מקורית וקצת "זרוקה". במקרה הזה, נדמה לי, מדובר בפרויקט שמתאים לאווירה ביתית מסוימת, לעיצוב פחות מהודק ומושלם: עיצוב שמתאים לצעירים ולצעירים ברוחם שלא מחפשים את האיכות של מגזינים לעיצוב הבית.

טוב, זה עדיין הרבה יותר משוכלל מהג'קוזי הזה:

.


הסרטון הבא איננו מקיף אבל הוא בהחלט יכול לתת לכם מושג על מה נדרש מכם במהלך פרויקט הבניה וגם מספק כמה רעיונות מעניינים לבניית מוצר פשוט יחסית שנראה כמו פרויקט בהישג היד של יותר אנשים. זהו סרטון על בריכת ספא מתוצרת בית בהולנד:

הסרטון הבא מציע עוד דוגמה של בניית בריכת ספא פשוטה יחסית ובו ניתן דגש על התנור שנועד לחמם את המים. מדובר על תנור עצים שבעיני הוא כל כך יפה ששווה לעשות את כל הפרויקט בשבילו: 

הסרטון האחרון גם הוא נוגע בנושא תנור החימום של המים; הפעם זהו תנור שמופעל בגז:

הסרטון הזה מעביר אותי לנקודה חשובה מאוד שיש להדגיש שוב ושוב: בטיחות. בניית ג'קוזי איננה מסתכמת רק ביכולת לבנות בעץ ובמתכת את המוצר שאותו אתם רוצים. תנור גז או תנור עץ יכולים להיות מפגע בטיחותי חמור אם לא בונים אותם בדרך הנכונה ולכן יש להיזהר כפליים כשבונים בריכת ספא ביתית – הקפידו על כל כללי הזהירות!

ואם החלטתם לוותר על הפרויקט הזה הרי שתמיד תוכלו להשתמש בקישורים הללו כדי לקבל השראה וידע שיסייעו לכם בבחירת המערכת הביתית המתאימה לכם. כך או כך, אני מקווה שהטבילה במים החמים תשכיח מכם את כל צרות העולם.

***

המאמר מוגש בחסות הוט ספרינג: מערכות ספא מהחברות המובילות בעולם.

 מערכות ספא


Similar Posts