מדפי תמונות משפחתיות
מה חדש | עיצוב פנים

5 רעיונות לסידור והצגה של תמונות משפחתיות

כתבה מאת חיים בספר – כתיבת סיפורי חיים. חיבור בין כתיבה יצירתית, מילים, משפטים וקמצוץ ממחוזות הדמיון, לדמויות אמיתיות, לאנשים, לחיים ולהיסטוריה.

רובנו שומרים את התמונות המשפחתיות שאנחנו מצלמים בתיקיות במחשב, ויש המהדרין שגם מפתחים תמונות נבחרות ומסדרים אותן באלבומים. החיסרון בכך הוא שבשביל לראות את התמונות בפועל צריך לשבת ולפתוח את המחשב או את האלבום… הפיתרון? להציג תמונות נבחרות של יקיריכם ברחבי הבית. כך תוכלו לראות אותן כל הזמן ומתי שרק מתחשק.

אספנו בשבילכם כמה רעיונות להצגת תמונות משפחתיות כך שישתלבו בצורה יפה בעיצוב הבית.

קיר תמונות משפחתיות

השיטה המתבקשת ביותר להצגת תמונות משפחתיות היא פשוט למסגר אותן ולתלות על הקיר. האפשרויות במקרה הזה הן אינסופיות, הן מבחינת בחירת המסגרות כך שיתאימו לעיצוב החדר, המיקום של התמונות בבית והסידור שלהן על הקיר.

לא חייבים לבחור בסידור ריבועי פשוט – דווקא ל"בלגן המאורגן" יש חן וקסם, ואפשר בהחלט לשלב מסגרות בגדלים ובצבעים שונים. לפני שאתם מתחילים לתקוע מסמרים בקיר, כדאי קודם כל לסדר את התמונות על הרצפה בצורה שבחרתם ולראות שהשילוב בין התמונות הוא אכן הרמוני. כדאי אפילו לצייר אותו על דף נייר ולתלות על הקיר לפני תחילת העבודה, כדי לוודא שאתם תוקעים את המסמרים במקום הנכון. אם אתם לא יודעים מאיפה להתחיל, ניתן למצוא באינטרנט כל מיני תבניות ורעיונות לסידורי תמונות.תמונות תלויות על חוטי מתכת

לאוהבי המראה התעשייתי והמודרני, שיטה נוספת להצגת תמונות משפחתיות היא למתוח חוטי מתכת על הקירות, ולתלות עליהן את התמונות עם אטבים משרדיים – כמו חוטי כביסה. המראה מקורי ומיוחד, וניתן להחליף את התמונות בקלות.

אם אתם מעדיפים את המראה הכפרי יותר, אפשר להשתמש בחוט בנאים ובאטבים מעץ במקום. במקום לחבר את החוטים לקיר, תוכלו לחבר אותם למסגרת מעץ ולתלות אותה. במקרה הזה תוכלו להציג תמונות קטנות יותר. בחנויות כלי בית ומתנות ניתן גם למצוא מסגרות מוכנות כאלו עם חוטים ואטבים שניתן לקנות.מדפי תמונות משפחתיות

אם אתם לא מעוניינים לתקוע מסמרים בקיר, או לא בטוחים כיצד לסדר את התמונות בצורה שתהיה נעימה לעין, אפשר פשוט למסגר אותן ולהניח אותן על מדפים צרים. בצורה כזו ניתן לנצל פינות שונות בבית וגם להחליף את התמונות מדי פעם בצורה קלה ופשוטה. אפשר להניח על המדפים גם מזכרות משפחתיות או קישוטים אחרים וליצור ממש "פינת משפחה" מעוצבת ומקסימה.קולאז' משפחתי

במקום לתלות תמונות נפרדות על הקיר, ניתן להכין תמונת קולאז' אחת גדולה. זו גם מתנה מאוד מוצלחת ומרגשת ליום הולדת עגול. יש תוכנות שונות (כמו picasa) וגם אתרי אינטרנט (כמו Picmonkey) שבהם ניתן ליצור קולאז'ים במהירות ובקלות.

תוכלו ליצור קולאז' של כל חברי המשפחה או להכין קולאז' שמציג תקופת חיים שלמה. למשל, אפשר להכין לסבתא האהובה קולאז' שמכיל תמונות שלה מהילדות, תקופת הנערות, הצבא, האוניברסיטה, החתונה עם סבא, עם כל אחד מהילדים ואחר כך עם הנכדים. אפשר להכין לכל אחד מהילדים קולאז' עם תמונות מגיל הלידה ועד הגיל הנוכחי. כך במבט אחד אפשר לסקור סיפור חיים שלם ולראות את השינויים לאורך השנים.תמונות משפחתיות בצנצנות ובקבוקי זכוכית

דרך מקסימה. מקורית ומעוצבת להציג תמונות משפחתיות היא בתוך צנצנות ובקבוקי זכוכית שקופים. מניחים את התמונות בחלק הפנימי של הצנצנת עם הפנים כלפי הדופן השקופה. אפשר להשאיר את המכסה ואפשר גם לוותר עליו. ניתן לקשט עם סרטים, וואשי טייפ או בכל צורה אחרת. מציגים את הצנצנות על מדפים ברחבי הבית. את הצנצנות והבקבוקים אפשר לקנות בחנויות לכלי בית ואפשר גם למחזר צנצנות ריבה ורטבים ישנות.


יש כל כך הרבה דרכים לשלב תמונות משפחתיות בעיצוב הבית, והתועלת בכך היא קודם כל רגשית ומשפחתית ולא רק עיצובית ואסטטית. אנו מקווים שהרעיונות נתנו לכם השראה להציג תמונות משפחתיות גם בבית שלכם. בהצלחה!

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.